Son güncellenme :05.03.2019 16:43

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > ÜLKÜCÜLERDEN TAŞYÜREK’E TAM DESTEK

05.03.2019 Sal, 16:43

Ülkücülerden Taşyürek’e Tam Destek

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek; MHP Kartal İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Vefa Yemeğinde, geçmişten bugüne kadar MHP’de görev yapan ülkücülerle buluştu.

Cumhur ittifakı üyeleri ve destekçileri yemek organizasyonunda bir araya geldi. “Kartal Karayemiş Tesisleri’nde”  düzenlenen programa vatandaşların yanı sıra siyasiler de yoğun bir katılım gösterdi.

“Yerel seçim bir hizmet seçimidir”

Programın ilk konuşmasını MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür yaptı. Cumhur ittifakının yerel seçimlerden başarıyla çıkacağına sonuna kadar inandığını belirten Gür, “Cumhur ittifakı Kartal ‘da başarı gösterecektir. Kartal ilçe başkanımız ve teşkilat üyelerimiz adına sizleri dünden çok daha fazla sahada görmek arzusundayız. Kıymetli dava arkadaşlarım unutmayın ki yerel seçim bir hizmet seçimidir” dedi.

15 Temmuz sürecinde yaşanan zor günlere dair değerlendirmelerde bulunan Gür, “Buradan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek 15 Temmuz’un Türkiye’de yaşanan siyasi kavgaların bir tarafa atılması gerektiğini hatırlatan önemli bir tarih olduğunu dile getirdi.

“Bizler Cumhur İttifakının ruhuna inanmış insanlarız”

Sonrasında sözü Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş devraldı. Karataş, 15 Temmuz’da yaşananları hatırlatarak “Biz Türk milliyetçileri memleket sevdalısıyız.  Vatanımız için memleketimiz için bayrağımız için her zaman mücadele edeceğiz” dedi. Sık sık mücadele vurgusu yapan Karataş,” Cumhur ittifakının ruhuna inanmış insanlarız. Zillet-i İttifak için bu oyunları ortadan kaldırmak için mücadele edeceğiz” diyerek bu uğurda her türlü mücadeleye hazır olduklarını dile getirdi.

“Bu ülkeye bıraktıkları her şey heykelden ibaret”

Programın son konuşmasını Kartal Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, “ Kartal’ı geçmiş dönemde yöneten CHP anlayışını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Bu anlayışın Türkiye’de bir tek fikir ağacı olmadığı gibi Kartal’da da bir tek fikir anlayışı yok. Bu ülkeye bıraktıkları şey heykelden ibaret. Dev projeler diye bahsettikleri projelerde doğru dürüst bir tek projeleri yok” sözleriyle CHP belediyelerine yüklendi.

“Kartal’ı bir an önce hizmet belediyeciliği ile buluşturacağız”           

Taşyürek, Kartal’ da çok değerli bir mücadelenin içinde olduklarını ifade ederek “Allah’ın izniyle Kartal’ı bir an önce hizmet belediyeciliği ile buluşturmamız gerekiyor. Bu bizim hepimizin vebalidir. Kartal sırdan bir sanayi kenti değil Kartal asil Türk milletinin tarihinin izlerini taşıyan çok önemli bir kent. Bu mahalle bu bölge şehit kanıyla donanmış, alın terleriyle sulanmış bir mahalle” dedi.

“Şehremini” açıklaması yapan Taşyürek, bugün belediye başkanı olarak tabir ettiğimiz makama eskiden şehremini denirmiş. Şehremini demek şehrin emin-i demek. İnşallah ben sizlerin desteğiyle bu kentin Şehremi’ni olmaya talibim” destek beklediğini belirtti.

Taşyürek, konuşmasını “Bana hizmet etme imkanını sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhur ittifakı hassasiyeti için sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sonlandırdı.

 

Yorumlar kapatıldı.