Son güncellenme :02.09.2018 15:13

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Sağtaraf Haberler, Tuzla > Tuzla’nın yeni kaymakamı Ali Akça

02.09.2018 Paz, 15:13

Tuzla’nın yeni kaymakamı Ali Akça oldu

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu. Bu bağlamda Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır Karşıyaka Kaymakamlığı’na, İnegöl kaymakamı ise Tuzla Kaymakamlığı’na atandı. 

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyurularak resmi gazete’de yayınlandı. Bu bağlamda Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır Karşıyaka Kaymakamlığına, Çile kaymakamı ise Tuzla Kaymakamlığına atandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Buna göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 8 mülki idare amiri başka bir göreve atanırken, 8 kaymakam ve bir vali yardımcısı merkezde değişik görevlere getirildi.

Merkezde görev yapan 11 mülki idare amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapıldı.

TUZLA KAYMAKAMI ALİ AKÇA KİMDİR

1966 tarihinde Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. Askerlik sonrası 1 yıl Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak çalıştı. Daha sonra 1992 yılında Aydın Valiliği nezdinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aydın Germencik ve Çine ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 1993 yılında İngiltere’de 8 ay süreli genel ve mesleki ingilizce eğitimi aldı. İngiltere dönüşü Eskişehir-Han ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra, Karaman-Kâzımkarabekir, Şanlıurfa-Halfeti, Çorum-Bayat, Artvin-Arhavi Kaymakamlıkları, Bartın Vali Yardımcılığı, Konya-Çumra Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2013 tarihinden beri Bursa-İnegöl Kaymakamı olarak görev yapıyordu.

 

 

 

Yorumlar kapatıldı.