Son güncellenme :28.03.2019 16:23

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Sağtaraf Haberler, Teknoloji, Tuzla > TUZLALI ÖĞRENCİLER BİLİM İNSANLARI İLE BULUŞUYOR

28.03.2019 Per, 16:23

TUZLALI ÖĞRENCİLER BİLİM İNSANLARI İLE BULUŞUYOR

Öğrencilerini dünyanın farklı ülkelerinde kendi alanlarında önemli yerlere gelmiş bilim insanlarıyla buluşturmaya devam eden Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 8.’si düzenlenen “Tuzla Bilim Buluşmaları”nın bu ayki konuğu Antarktika’da ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran bilim kadını Doç. Dr. Burcu Özsoy, Kaptan Özgün OKTAR ve Kaptan Sinan Yirmibeşoğlu oldu.

Doç. Dr. Özsoy, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde Antarktika’da Türkiye Bilimsel Araştırma Üssünün kurulması için çalışmalarını sürdüren 9 kişilik ekibin başında bulunan bir Türk bilim kadınıdır.

Programda açılış konuşmasını yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALİREİSOĞLU; “Türkiye’de ve dünyada en güzel örneklerin, başarı biyografilerinin öğrencilerimizle buluşması ve sohbet etmesi, çocuklarımızın geleceği ve eğitimde başarılı olmaları için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bugünde başarılı bir biyografi ile karşı karşıyayız. Öğrencilerin gelecek yaşamları ve ufukları için ilham verici bir sohbet olacağını inanıyoruz. Türkiye’de ilk Kutup Bilim Evinin Tuzla’da açılması öğrencilerimiz için önemli bir imkândır. Bilimsel bakış açısı ve desteğiyle bu imkânı sunan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederim.” Dedi.

Antartika dönüşü sonrasında öğrencilerle ilk buluşmasını yapan Doç Dr. Burcu Özsoy “ Türkiye’nin Antartika’ya girişi Tuzla’dan başladı. Tuzla Belediyesi ile birlikte Türkiye’nin ilk Kutup Bilim Evini açtık. Şimdide öğrencilerimizle Antartika’ya yaptığımız yolculuk ve bilimsel çalışmaları konuşacağız. Beni en çok heyecanlandıran duygu öğrencilerin karşısında sunum yapmak ve onların gözlerinde parlayan ışığı görmektir. Bu sebeple sürekli öğrencilerin içinde olmak için gönüllü olarak birçok çalışmaya katılıyorum. Bana da bu gün burada sizlerle buluşma fırsatını veren Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’na teşekkür ederim” Dedi.

Tuzla İlçesindeki lise öğrencileri, eğitim yöneticileri katıldığı programda öğrencilerin sorularını cevaplayan Özsoy’a, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu hediye takdiminde bulundu.

Yorumlar kapatıldı.