Son güncellenme :31.10.2018 11:34

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler, SPOR, Tuzla > Tuzla’da Pedallar Cumhuriyet İçin Çevrildi

31.10.2018 Çar, 11:34

Tuzla’da Pedallar Cumhuriyet İçin Çevrildi

Tuzla’da cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen 1. Tuzla Bisiklet Turu renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte pedal çevirdi.
Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Tuzla’da bisiklet turu düzenlendi. Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 1. Tuzla Bisiklet Turu’na Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, vatandaşlar ile 1000’e yakın lise öğrencisi katıldı. Çağrıbey Ortaokulu önünden başlayan bisiklet turu İstasyon Caddesi, Tahaffuzhane Caddesi, A. Kılıç Bulvarı ve Şehitler Caddesi güzergahını takip ederek başlangıç yerinde sona erdi. Renkli görüntülerin oluştuğu bisiklet turuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bisiklet Turu’nu Gelenekselleştireceğiz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilki düzenlenen bisiklet turunu geleneksel organizasyonları arasına katacaklarını açıkladı. Başkan Yazıcı, “İlk bisiklet turunu cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünde düzenliyoruz. Tuzlamız’da her türlü sportif faaliyetin yapılmasını arzu ediyoruz. Bisiklet de insanın beden sağlığı ve bedeni disiplin etme açısından bütün vücudu çalıştıran çok önemli bir spor dalı olarak görüyoruz. Ve gelenekselleşecek bir yarış düzenlemek dahil olmak üzere bisiklet sporu konusunda Tuzlamız’da inşallah en güzel çalışmaları hep birlikte yapacağız” dedi.

 

Yorumlar kapatıldı.