Son güncellenme :16.03.2019 12:09

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler > TÜRK OCAKLARI, MEZHEP HAREKETLERİ VE SORUNLARINI MASAYA YATIRDI

16.03.2019 Cts, 12:09

TÜRK OCAKLARI, MEZHEP HAREKETLERİ VE SORUNLARINI MASAYA YATIRDI

Arap Baharı Sonrası İslam Coğrafyası’nda Mezhep Hareketleri ve Güvenlik Sorunu, Türk Ocakları Pendik Şubesi tarafından düzenlenen bir panelde masaya yatırıldı.

Türk Ocaklar Pendik Şubesi’nin sıralı konferansları geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen “Arap Baharı Sonrası İslam Coğrafyası’nda Mezhep Hareketleri ve Güvenlik Sorunu” konulu bir panelle devam etti. Panele konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç, bölge bölge İslam Coğrafyası’ndaki mezhepleri anlatarak, Arap Baharı sonrası etkileşimler ve sorunlar konusundaki bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

Konuşmasında Endonezya gençliğinde övgüyle bahseden Dalkılıç, “İslam Coğrafyası’ndaki belkide en muazzam gençlik Endonezya’daki gençliktir. Bu nedenle Türk gençliği, Endonezya gençliğiyle daha yakın bir ilişki kurmalı. Bu şekildeki bir bilgi ve güç birliği İslam Coğrafyası’nda beklenen uyanış ve ayağa kalkışmayı sağlayabilir.” Şeklinde konuştu.

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Türk Ocakları Pendik Şubesi Başkanı Ahmet Kara, panalist Mehmet Dalkılıç’a günün anısına plaket takdim etti.

Yorumlar kapatıldı.