Son güncellenme :04.03.2019 10:34

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, SAĞLIK, SİYASET > Taşyürek: Kartal’ı yaşam liginde, süper lige taşıyacak vizyon projelerini tanıttı

04.03.2019 Pts, 10:34

Taşyürek: Kartal’ı yaşam liginde, süper lige taşıyacak vizyon projelerini tanıttı

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, Kartal için hazırladığı projelerini aday tanıtım ve proje programında açıkladı. Taşyürek, “Sevdamız Kartalımız için hazırladığımız 44 proje ile Kartal’ı yaşam liginde, süper lige taşıyacağız” dedi.

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek’in aday tanıtım ve proje töreni, Kartal Hasan Doğan Spor Salonu’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Vedat Demiröz, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Manisa Milletvekili Recai Berber, İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kaya, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek, meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kartal Tek Yürek, Başkan Ebubekir Taşyürek” tezahüratları eşliğinde AK Parti ve MHP ilçe yöneticileri ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte salona giren AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, karanfil dağıtarak, partilileri ve vadantaşları selamladı.

AKYOL, “BİZ BU KARTAL’I ALACAĞIZ”

Programda ilk olarak söz alan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, tezahüratlar arasında gerçekleştirdiği coşkulu konuşmasında, “Biz 7 Nisan’da göreve geldiğimizde, tüm Kartal’a bir söz verdik. Dedik ki: Biz bu Kartal’ı alacağız! Aradan geçen 11 ay boyunca Kartal’a verdiğimiz bu sözü tutmak için çok çalıştık. 29 Aralık’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kartal’a emaneti olan Belediye Başkan Adayımız Ebubekir Taşyürek abimizle birlikte Teşkilatımız tek vücut olup seçim startını verdik. Gece gündüz demeden Kartal’ın her mahallesini dolaşıp, herkesi ve her kesimi dinleyerek sorunlarını ve taleplerini not ettik. Bugün Kartal’ın aydınlık yarınları için hazırladığımız projelerimizi açıklamak üzere huzurunuza geldik. Kıymetli Kartallı dostlarım ne yazık ki Kartal’ın son 10 yılı kayıptır. Kartal ve Kartallılar Belediyecilik hizmetlerine hasret kalmıştır. Kartal sevdalıları 31 Mart’ta “Artık Yeter” diyecek ve Kartal’ın geleceğine el koyacaktır. Kartal sevdalısı ve Kartal’ın abisi Belediye Başkan Adayımız Ebubekir Taşyürek ve hepsi birbirinden değerli ve donanımlı Meclis Üyesi adaylarımızla Kartal’ın makus talihini değiştirecek ve Kartal’ı AK Belediyeciliğin yanı sıra gönül belediyeciliği ile buluşturacağız. Bugün yine bu salondan tekrar tüm Kartal’a sesleniyorum: Önümüzde 30 gün var. Bu 30 günde tüm adaylarımız ve Cumhur İttifakı Teşkilatlarımızla birlikte durmadan dinlenmeden kapı kapı dolaşıp, kendimizi ve projelerimizi anlatıp gönüllere girerek biz bu Kartal’ı alacağız! Bunun için 31 Mart sabahına kadar hiçbir mazeret kabul etmeden çok çalışacağımıza söz veriyorum” ifadelerinde bulundu.

“KARTAL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Akyol’un konuşmasının ardından “Kartal Tek Yürek, Başkan Ebubekir Taşyürek” tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan belediye başkan adayı Ebubekir Taşyürek, kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında şöyle sürdürdü;

“Bugün 1 Mart, bahar’ın başlangıcı. Kartal’da 10 yıldan bu yana beklediğimiz bahar, İnşallah 1 Nisan’da gelecek. Bugün; Kartal’ın her biri bir birinden değerli 20 mahallesini kucaklayacak projelerimizi açıklayacağız. Hayırlı, uğurlu olmasını niyaz ediyorum. Müşterek sevdamız Kartal için büyük hayallerimiz var. Allah mahcup etmesin, “Geleceğin güzel Kartal’ı” hayalimizi birlikte gerçekleştirmeyi nasip etsin. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, sizlerin teveccühleriyle, Kartal’ın hizmetkârı olmak için yola çıktım. Gayemiz; Kartal’ı hak ettiği, eser ve hizmetlerle donatmaktır. Kartal’ın ve Kartallıların hizmetkârı olmaktır. Gönül Belediyeciliği düsturuyla, Kartal için birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız.” Dedi.

Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, “Dört dörtlük Kartal’a 44 Proje” sloganıyla hazırladığı Kartal’ı yaşam liginde, süper lige taşıyacak projelerini şu sözlerle açıkladı;

“İŞ VE İSTİHDAM İMKANINI ÇOĞALTACAĞIZ”

Ana gündemlerimizden biri istihdam ve girişimcilik olacak. İstihdamı artırmak, yerel ekonomiyi güçlendirmek ana meseledir. İş ve istihdam imkânını çoğaltacağız. Tasarrufu, tasarruf ederken kaynak üretmeyi ihmal etmeyeceğiz. Kartal’ın sosyal ve ekonomik hayatını, çağın talep ettiği yeni nesil meslek kurslarıyla, nitelikli kültür sanat hizmetleriyle, tarihi ve doğal mirasımızı katma değere dönüştürmek suretiyle; hep canlı, hep diri tutacağız. Kartal’ı yaşam liginde, süper lige taşıyacağız.

“KARTAL’A YAKIŞIR BİR KENT MEYDANI”

Meydanlar şehrin nefes alma, toplanma merkezleridir. Kartal Kent Meydanını yeniden düzenleyeceğiz. Şehrimizin marka kimliğine büyük katkı sağlayacak, dört dörtlük bir meydanımız olacak inşallah. Sahillerimiz yeniden göz kamaştıracak. Aydos’umuzda, İstanbul’un en güzel seyir terası yükselecek. Eski taş ocağı, İstanbul’un yeni bir destinasyonu olacak. Kültür Merkezleri kuracağız. Genç Yaşam Merkezleri kuracağız. Köprüler kuracak, gönülden gönüle yeni yollar açacağız. Kartal, Allah’ın izniyle göz kamaştıracak. Öncelikli konularımızdan biri olan eğitimde hep destek, tam destek ilkesiyle hareket edeceğiz. Evlatlarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için ne gerekiyorsa yapacağız.

“AK PARTİ, YEREL YÖNETİM UZMANI BİR PARTİDİR”

Her işte, her adımda liyakati esas alacağız. Her işimizde adil ve şeffaf olacağız. Önemli yatırım ve hizmetleri, Kartal sakinlerinin onayına sunacağız. Bu yatırımlara sizlerin kararıyla başlayacağız. Belediye herkesin hizmetkarı olmalı diyorum. İnsan merkezli siyaset diyorum. AK Parti, her şeyden önce yerel yönetim uzmanı olan bir partidir. AK Parti’yle memleket çok gelişmiştir. Çöp, kanalizasyon vesaire sorun olmaktan çoktan çıkmış, Alt yapı, üst yapı meseleleri çok büyük oranda çözülmüştür.

“KARTAL’IN TIKANAN DAMARLARINI AÇACAĞIZ”

Yeni dönemin adı Gönül Belediyeciliğidir. Gönül seferberliğidir. Hedefimiz; Gönülleri almak, gönüller yapmak. Kartal’ımızda Gönülleri âbâd edeceğiz inşallah. Etrafımızdaki ilçeler AK Parti Belediyeciliği ile yükselirken, değerine değer katarken, Kartal’ımız maalesef yerinde saydı. Maalesef hak ettiği hizmetlerden mahrum kaldı. Bu 10 yıllık kayıplarımızı inşallah telafi edeceğiz. Kartal’ın İşe, istihdama, katma değer üreten projelere ihtiyacı var. Biz buna talibiz. Kartal’ın tıkanan damarlarını açacağız.

KARTAL’IN HER FERDİ AYRIMSIZ HİZMET ALACAK”

Eser ve hizmet siyasetiyle, Kartal’a sembol eserler kazandıracağız. Biz buna talibiz. Allah’ın izniyle; Kartal, işsizlik oranının en az olduğu ilçelerden biri olacak diyoruz. Çocuklarımız çok iyi eğitim alacak, dünyayla yarışacak diyoruz. Akıllı Belediye sistemleriyle, çağın ilerisinde bir belediyecilik olacak diyoruz. Kartal turizmde, kültürde, sanatta, festivallerde yıldız gibi parlayacak diyoruz. Her bir mahallemiz, her bir haneminiz, 461 bin 155 kişilik Kartal ailesinin her bir ferdi ayrımsız hizmet alacak. Biz işte buna talibiz.

“KARTAL BİZİMLE GÖZ KAMAŞTIRACAK”

Sevdamız millettir, memlekettir. Sevdamız Kartal’dır. Derdimiz, muradımız, davamız, hizmet etmektir. Ben Ebubekir Taşyürek; Ahdim olsun ki; tevazuyu, samimiyeti, gayreti elden bırakmayacağım. Milletle aramda hiçbir engel, hiçbir aracı olmayacak. Gönül Belediyeciliği şiarıyla, tevazu, samimiyet ve gayret ile hep birlikte çalışmaya söz veriyorum. Bu coşkuyla çok büyük işler yapacak, çok büyük işler başaracağız inşallah. Kartal göz kamaştıracak.

Program AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Vedat Demiröz konuşmalarının ardından sahneye davet edilen meclis üyelerinin tanıtımı ve toplu fotoğraf çekimleriyle son buldu.

 

Yorumlar kapatıldı.