Son güncellenme :28.02.2019 11:15

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, Sağtaraf Haberler, SİYASET > Taşyürek, “Kartal’ı Cazibe Merkezi Yapacağız”

28.02.2019 Per, 11:15

Taşyürek, “Kartal’ı Cazibe Merkezi Yapacağız”

Yunus Mahallesi’nde esnaf ve STK ziyaretlerinde bulunan AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, “Ticari hayatı canlandırarak Kartal’ı cazibe merkezi yapacağız” ifadesinde bulundu.

Seçim çalışmaları kapsamında Kartal’ı karış karış tarıyan AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, Yunus Mahallesi’ndeki Demokrasi, Çarşı ve Yavuz Caddelerinde esnaf ziyareti yaparak, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Özelde Yunus Mahallesi’nde, genelde ise Kartal’da ticaretin arttırılmasına yönelik çok yönlü çalışmalar yapılacağını kaydeden belediye başkan adayı Ebubekir Taşyürek, bu çalışmalarla Kartal’da yeni istihdam imkânlarının da oluşturulacağını vurguladı.

Kartal’da ticaretin istenilen noktada gelişemediğini belirten Taşyürek, “Kartallı hemşehrilerimiz alışveriş için komşu ilçelere gidiyor. Bölgenin en eski ilçesi olmasına rağmen, Kartal’ın bir cazibe merkezi haline gelememesi en büyük eksikliktir. Bu konuda çok ciddi çalışmalarımız olacak.” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm sorunu çözülecek

Dernek ve STK ziyaretlerinin ardından, apartman ve ev ziyaretleri de yapan Ebubekir Taşyürek, bu ziyaretlerde dile getirilen imar ve kentsel dönüşüm sorunlarıyla ilgili olarak; “Yunus Mahallesi’nin 10 yıldır çözülemeyen özellikle imar sorununu çok iyi biliyoruz. Kentsel dönüşüm ise zaten Kartal’ın genel sorunu. Biz Yunus Mahallesi’nde şehrin estetiğine uygun imar planları konusunda, mahalle sakinlerinin de görüşlerini alarak mağduriyetleri gidereceğiz. Biz Yunus Mahallemize Yunus gibi sevgiyle bakacağız ve yıllardır hizmetten mahrum olan Yunus, Topselvi, Yalı bölgesine özel önem vereceğiz,” dedi.

Daha sonra Kordonboyu Mahallesi’nde Erzurumlularla buluşan Ebubekir Taşyürek, özellikle Orhantepe’de yıkılan binadan sonra artık kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu ve bu konuda göreve gelir gelmez ivedilikle çalışmalar yapılacağını ve konunun tüm muhataplarıyla birlikte kentsel dönüşüme hız verileceğini belirtti.

“Biz makama değil, hizmete talibiz”

Taşyürek, “Her zaman ulaşılabilir bir Başkan” taleplerine karşılık da; “Biz Kartal’ı sizin için sizinle birlikte yöneteceğiz. Biz makama değil, hizmete talibiz. Bu makamlar sizindir, bu nedenle her zaman ulaşılabilir olacağız” diye taahhütte bulundu.

Kubbeli Camii ve Nur Camii cemaati ile de bir araya gelen Taşyürek; burada da vatandaşların soru ve taleplerini cevapladıktan sonra Turan Gönüllüleri tarafından Cevizli Doğu Karadenizliler Derneği’nde düzenlenen programa katıldı. Belediye Başkan Adayı Taşyürek, burada yaptığı konuşmada; “Medeniyetimizdeki Kızıl Elma ifadesini bulan ülkünün gönüldaşlarıyla her zaman birlikte ve fikir alışverişi içerisinde olacağız. Tarihi derinliği olan Kartal’ı, bu yönüyle marka şehir haline getirecek çalışmalarımız olacak,” dedi.

 

Yorumlar kapatıldı.