Son güncellenme :19.11.2018 15:49

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > ŞÜKRÜ KONTUK, “KARTAL’I KÖY OLMAKTAN KURTARMAYA ADAYIM”

19.11.2018 Pts, 15:49

ŞÜKRÜ KONTUK, “KARTAL’I KÖY OLMAKTAN KURTARMAYA ADAYIM”

Siyasetçi, iş adamı ve sivil toplum kuruluşu yöneticisi kimliğiyle Kartal’ın tanınmış, sevilen ve saygı duyulan şahsiyetlerin biri olan Şükrü Kontuk, Kartal Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaatını yaparak, “Kartal’a hizmet yarışında ben de varım.” Dedi. Aday adayı olduğu 2014 yılındaki belediye başkanlığı seçiminde gösterdiği olağanüstü performansıyla Kartal kamuoyunun büyük bir takdirini ve gönlünü kazanan GÜNYAD Başkanı ve Şafaklar İndirim Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kontuk, “Kartal’a hizmet yarışında ben de varım.” diyerek, 31 Mart yerel seçimleri için AK Parti’den Kartal Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulundu.
Kartalımızın saygın iş adamı ve siyasetçisi
Aday adaylığı başvurusu için ilçe binasına gelen Şükrü Kontuk’u burada, ilçe başkanı Gürkan Akyol ve ilçe yöneticileri karşıladı. Gerekli işlemlerin tamamlanması sonrasında başvuru formunu teslim alan ilçe başkanı Gürkan Akyol, “Kartalımızın saygın iş adamı ve siyasetçisi olan değerli aday adayımız Şükrü Kontuk’u tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
Kartal, özlediği AK Belediyecilik Hizmetleri ile yeniden tanışacak
AK Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Kontuk, burada yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Altınok Öz başkanlığındaki CHP’li belediye yönetimi, son 10 yılda Kartal’a çok şey kaybettirmiş ve Kartal’ı adeta bir köy konumuna getirmiştir. Kartal halkı da bu durumdan kurtulmak arzusundadır. Bu nedenle biz de Kartal’ı özlenen AK Hizmet Belediyeciliği ile yeniden tanıştırmak ve Kartal ilçemizi köy olmaktan kurtarmak adına bir kez daha yola çıkma gereği duyduk. Çalışma bizden, takdir Kartal halkından. Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadesinde bulundu.
Aday adayı Şükrü Kontuk, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Sayın başkanım, değerli basın, kıymetli Kartallı hemşerilerim, malumunuz 2014 yılında aday adayı olarak yine karşınıza çıkmıştım. O dönemde ilk aday adayı olarak bin kişiye yakın Kartallılarla müracaatımızı yapmıştık. Şu anda ise hem aday adaylarını mahcup etmemek, hem de Kartal trafiğini sekteye uğratmamak için yalnız geldim.
Kartal’ı köy olmaktan kurtaracak projelerimiz hazır
1972 yılından beri Kartallı bir hemşehriniz olarak, 1973 MSP’de gençlik kollarından başlayarak teşkilatların her kademesinde görev yapan bir kardeşinizim. Kartalda ikamet edip, ticari, sosyal ve kültürel bir çok alanda faaliyet gösteren bir kardeşinizim. Bu güne kadar hiç kimseye gücümüz nispetinde kapımızı hiç kapatmadık, bundan sonra da hiç kapatmayacağımızı bilmenizi isterim.
Evvela aday adaylığımızın Kartalımıza, İstanbulumuza, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Kartal’ı çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak nasip olur, ömrümüz kifayet eder de aday olursak, Kartal halkımıza 2014 yılında sunduğumuz projelerimiz ile beraber yeni projelerimizi de ilave ederek Kartallı hemşerilerime sunacağız. Ticaretle uğraşıp, 6 çocuklu, marketler ve anaokulu işi ile iştigal eden birisi olarak ben yaparım. Benim adım Kemal demeyeceğim. Hep birlikte öncelikli sorunlarla beraber Kartalımızı köy olmaktan kurtarma mücadelesini vereceğiz. Bu nedenle başta ilçe başkanımıza, yönetimine idare amirine ve teşkilatımızın her kademesinde görev yapan siz değerli katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eder, diğer aday adaylarımıza da başarılar dilerim.
Kartal’ı kazanabilmek bu güne kadar yapılmış bütün seçimlerden daha önemli
Kartalı kazanmak bugüne kadar yapılmış bütün seçimlerden daha önemli olduğunu hassaten bilmenizi isterim. Çünkü uğrunda canımızı verme mücadelesi verdiğimiz ülkemiz ve Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başında bulunduğu ayrıca hayalini kurduğumuz başkanlık sisteminin muhalif partiler tarafından tartışılır hale gelmemesi için buna mecbur olduğumuzu unutmamalıyız.
Kartal’ı kazanmak için ilk şart doğru adayla yola çıkmaktır
Bu noktada AK Parti olarak Kartal Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanabilmek için küskünlüklerimizi, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak, hep birlikte el ele, yürek yüreğe vererek sahaya inip, büyük bir özveri ve azimle çalışmamız gerektiğini özellikle altını çizerek söylüyorum. Tabiki belediye seçimini kazanabilmek için doğru bir aday tercihi ve uygulanabilir doğru bir strateji ilk şarttır.
Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunarım. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Çalışma bizden, takdir Kartal halkımızdan. Muvaffakiyetin Allah’tan olduğu bilinciyle hepiniz Allah’a emanet eder saygılarımı sunarım. Sağ olun, var olun.”

Yorumlar kapatıldı.