Son güncellenme :23.03.2019 11:18

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler > Servisleriyle farkındalık yarattılar

23.03.2019 Cts, 11:18

Servisleriyle farkındalık yarattılar

21 Mart Down Sendromlular Günü, Pendik’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Pendik Belediyesi tarafından servis komisi eğitimi verilen down sendromlu öğrenciler, belediyenin sosyal tesisi PenCR Çarşı’da müşterilere hoş bir sürpriz yaşattı.

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Down Sendromlular Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak üzere çeşitli etkinlikler düzenledi. Bunlardan biri de Pendik Belediyesinin sosyal tesisi olan PenCR Çarşı’da gerçekleşti. Çamlık Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Servis Komisi Kursuna devam eden down sendromlu öğrenciler, PenCR Çarşı’da vatandaşlara servis yaptı.  Servis önlüklerini giyip ellerinde tepsiyle masaları dolaşan öğrenciler hem çay ve pasta siparişlerini yerine getirdi hem de çiçek verdi.  Görevlerini büyük bir ustalıkla yerine getiren down sendromlu öğrenciler,  böylece eğitimle neler yapılabileceğinin de en güzel örneğini sergiledi.

Yorumlar kapatıldı.