Son güncellenme :09.03.2019 11:49

Şadi Yazıcı, Tuzla’yı uçuracak vizyon projelerini açıkladı

Cumhur ittifakı Tuzla Belediye başkan adayı Dr. Şadi Yazıcı, “Aday ve Proje Tanıtım Toplantısı”nda Tuzla’yı uçuracak vizyon projelerini açıkladı. Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına çok sayıda partili katıldı.

Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı‘nın proje ve meclis üyeleri tanıtım toplantısı, 7 Mart Perşembe günü, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde görkemli bir şekilde gerçekleşti.
Tanıtım Toplantısı’na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Uz, AK Parti İlçe Başkanı Suat Durak, MHP İlçe Başkanı Erdem Doğruer, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Salona gençlerin yaktığı meşaleler, alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde giren Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şadi Yazıcı, programda yeni dönemde Tuzla’yı uçuracak vizyon projelerini tek tek anlatı.

Başkan Yazıcı’nın 2019 projelerinin arasında Botanik Ada, Tuzla Millet Bahçesi, Sahil 4.Etap, Halkın Adası, Şehir ve Mübadele Müzesi, Tuzla Sahil, 734 Araçlık Yeraltı Otoparkı, Tuzla Sanat ve Spor Merkezi, 4 yeni okul, 2 cami, 1 cemevi, mahallelere çay bahçesi, 20 yeni park, meydan çalışmaları, Sanat Sokağı, Alzheimer Merkezi ve Engelsiz Taksi öne çıkan ve dikkat çeken projeleri oldu

AK Parti İlçe Başkanı Suat Durak ve MHP İlçe Başkanı Erdem Doğruer’in kısa konuşmalarının ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı sahneye çıkarak projelerini şu sözlerle tanıttı;

“Tuzla bizim sevdamız”

“Yaptıklarımızı anlatmaya kalkarsam 2,5 saat alır. Ama bunların en önemlisi Türkiye‘nin vizyon projesi Tuzla Marina ve Gönül Elleri Çarşısı.” diyen Yazıcı, “Tuzla bizim sevdamız. Bundan sonra yapılacak olanları da yine biz yaparız.”

“Tuzla hak ettiğini değeri alacaktır”

“Tuzla’da, 8 sene ilçe başkanlığı, 10 sene de belediye başkanlığı görevinde bulundum. Dezavantajları olan ilçemizi, Cumhurbaşkanımızın ve bugünkü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım’ın destekleriyle hep beraber, sizlerle beraber İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri haline getirdik. Sayın Binali Yıldırım, İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda bir Tuzlalı olarak Tuzla da hak ettiğini alacaktır. Bundan son derece eminiz, kendisine başarılar diliyoruz.” dedi.

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

Salonda bulunan gençlerin tezahüratlarıyla zaman zaman sözü kesilen Başkan Yazıcı, “Bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bundan başka yapılacak ne varsa bunu da yine ancak biz yaparız, kimse yapamaz.” ifadelerini kullandı.

“31 Mart, 2. Kurtuluş Savaşı’dır”

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, programda yaptığı konuşmada “31 Mart Yerel Seçimleri 2. Kurtuluş Savaşı’dır. Bu bir vatan meselesidir. İkinci bir vatan olmaz. Bizim başka vatanımız yok, verecek başka canımız da yok.” sözlerinin ardından AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı’ya desteklerinizi esirgemeyin.” dedi.

“Milletimiz Zillet İttifakı’na sandıkta cevap verecek”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ise programda yaptığı konuşmasına “Biz iktidara geldiğimizde İstanbul’u “3Ç” ile aldık. Çöp, çamur, çukur. Şimdi İstanbul bambaşka. Bu seçimde bir tarafta Cumhur İttifakı diğer tarafta Zillet İttifakı var. Bir masada bir araya gelemeyecek benzemezler, bugün PKK’yı da yanlarına alarak karşımıza çıktılar. Ama Rabbimin de izniyle 31 Mart akşamı milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir.” dedi.

Proje ve meclis üyeleri tanıtım toplantısı, meclis üyesi adaylarının tek tek sahneye çağrılmasının ardından çekilen toplu çekimde son buldu.

Yorumlar kapatıldı.