Son güncellenme :06.11.2018 17:12

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, SİYASET > RAMAZAN ÖZTÜRK, PENDİK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

06.11.2018 Sal, 17:12

RAMAZAN ÖZTÜRK, PENDİK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Pendik Belediyesi eski belediye başkan yardımcısı ve belediye meclis üyesi olan PENDEF Başkanı Av. Ramazan Öztürk, sosyal medya üzerinden yayınladığı bir paylaşımla AK Parti’den Pendik Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulunacağını açıkladı.

PENDEF (Pendik Dernekler Federasyonu) Başkanı yerel ve ulusal bir çok dernek, federasyon ve sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe olan ve yönetim kadrolarında bulunan Avukat Ramazan Öztürk, Pendik Belediye Başkanı Aday Adaylığı’nı sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Resmi başvurusunu çevresindeki insanlarla yapacağı istişareler sonrasında yapacağını ifade eden Öztürk, sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Dostlar, öncelikle Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayları İçin Bugün Başlayan Başvuru Sürecinin Başvuracaklar, Partimiz, Şehirlerimiz ve Milletimiz İçin Hayırlara Vesile Olmasını Yüce Allah’tan Niyaz Ederim. Allah Kısmet Ederse Bu Hafta İstişarelerimizi Tamamladıktan Sonra Pendik Belediyesi Başkan Aday Adayı Olarak Başvurmayı Düşünüyorum. Bu Hususta Siz Değerli Dostlarımızdan Yorumlarınızı Bekliyoruz. Selam ve Dua İle Allah’a Emanet Olasınız.”

 Ramazan Öztürk Kimdir?

 1966 yılında Kırşehir’de doğdu. İlkokul öğrenimini Kırşehir Akçakent Ömeruşağı Köyü’nde, ortaokul ve lise öğrenimini Kayseri Pınarbaşı Pazarören Mimar Sinan Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Barosu’na bağlı olarak 28 yıl avukatlık yaptı. Halen kendilerine ait AHİ HUKUK isimli avukatlık bürosunda hizmet vermektedir. Bilişim ve otomotiv sektörlerinde faaliyette bulunan Kuralkan Holding’de 24 yıl Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. ÖYDER Kırşehirliler Derneği Kurucu Üyesi ve Kurucu Başkanlığını yaptı. Pendik Dernekler Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Deniz Feneri Derneği Üyesi ve Genel Kurul Delegesi, Hukuki Araştırmalar Derneği, Hukukçular Derneği ve Hukuk’un Üstünlüğü Derneği Üyesidir. Kurtköy Spor Kulübü Üyesi ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Yenişehir Ulu Camii ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiş ve Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Yorumlar kapatıldı.