Son güncellenme :11.10.2018 19:15

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, SİYASET > PESİAD, BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

11.10.2018 Per, 19:15

PESİAD, BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

PESİAD (Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkanı Ahmet Cin, medya mensuplarıyla biraraya geldiği kahvaltılı bir basın toplantısında Türkiye ve yerel gündemi değerlendirdi.

Başkan yardımcıları Sami Bayram, Yılmaz Yıldız ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda PESİAD’ın çalışmalarını anlatan Ahmet Cin, Türkiye’nin içinde bulunduğu hassas süreçle ilgili de açıklamalarda bulundu.

SIKINTILARI VE ÖNERİLERİMİZİ HÜKÜMET YETKİLİLERİYLE PAYLAŞACAĞIZ

Sektörün önde gelen temsilcileriyle bir araya geldikden sonra gazetecilerin de ekonomik gelişmelerle ilgili fikirlerini almak için Pendik basınıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, Türkiye’de makro ekonomik göstergelerin iyi olmasına rağmen provokatif ve süpekülatif hareketlerden dolayı esnaf bazında bir sıkıntı yaşadığına dikkat çeken PESİAD Başkanı Ahmet Cin, ” Ülkemizdeki tüm makro ekonomik göstergeler oldukça iyi durumdadır. Ancak ekonomimize ciddi bir saldırı söz konusudur. Ülkemizde asla bir krizden söz edemeyiz. Evet, dövizde bir hareketlilik vardır. Ancak son bir ayda hükümetimiz bu hareketliliği kontrol altına almıştır. Mali disiplinden taviz verilmeden, özellikle özel sektörün durumunda iyileştirmeyler sağlamak amacıyla ciddi çalışmalar yürütülmekte, çareler üretilmektedir. Aslında devletimizin ekonomik bir sıkıntısı yoktur. Özel sektörümüzde dövizdeki yükseyişten dolayı bir ödeme zorluğu vardır. Benim kişisel tahminim, 2019 yılının ilk çeyreği sonunda tüm bu sıkıntılardan kurtulacağız yönündedir.”şeklinde konuştu.

PESİAD olarak, sektörün önde gelen temsilcileriyle bir çalıştay gerçekleştirdiklerini de belirten başkan Cin, sorunları ve önerilen çözümleri bir rapor halinde hükümet temsilcilerine uluştıracaklarını söyledi.

SİYASET BURAYA GİREMEZ

Basın mensuplarının yerel seçimlerle ilgili, özellikle de şahsıyla ilgili adaylık konusunda bir girişiminin olup olmayacağı noktasında yöneltilen soruya, “Burası Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği, bu çatı altında hiç bir zaman siyaset konuşmadık. Burası partiler üstü bir yer, her siyasi görüşten arkadaşımız var. İstanbul’un en başarılı sivil toplum kuruluşlarının başında geliyoruz. Bu nedenle bu sorunuza burada bir cevap veremem. AK Parti İstanbul İl Başanvekili olarak sorunuza ancak siyasi görevimle ilgili makamımda cevap verebilirim. Ama şunu ifade edeyim ki, şimdiye kadar hiç bir göreve talip olmadım.” ifadesinde bulundu.

Yorumlar kapatıldı.