Son güncellenme :10.10.2018 13:34

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler > PENDİK ERENKÖY KUR’AN KURSU’NDA İCAZET COŞKUSU

10.10.2018 Çar, 13:34

PENDİK ERENKÖY KUR’AN KURSU’NDA İCAZET COŞKUSU

Hafızlık eğitimini tamamlayan Pendik Erenköy Kur’an Kursu’nun hafızlar için düzenlenen icazet töreni Pendik Çarşı Camii’de gerçekleştirildi.

Pendik Erenköy Kur’an Kursu ve Hafızlık Eğitim Merkezi kuruluş tarihi olan 2011 yılından itibaren 1003 öğrenci eğitim aldı. Şimdiye kadar 103 Hafız yetiştiren eğitim merkezinin yeni dönem Hafızlık icazet merasimi 5 Ekim Cuma günü Pendik Çarşı Camii’nde gerçekleştirildi.

törende bir konuşma yapan Erenköy Kur’an Kursu Genel Müdürü, Fikret Cesur, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Hafız öğrenciler, okudukları Kur’an ile dinleyenleri adeta mest ettiler.

Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, Pendik Müftüsü Hüseyin Baş, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Hafız’ı Kurra hocalar ve çok sayıda davetli katıldı.

Hafızlar’ın dualarla ve Salavatlarla Cami’ye girişi sırasında duygulu anlar yaşandı. Çocuklarını izleyen anne ve babalar gözyaşlarını tutamadı.

İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz yaptığı konuşmada Hafızlık Müessesesinin önemine değinde ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorumlar kapatıldı.