Son güncellenme :03.12.2018 17:36

MURAT ŞAHİN, PENDİK’İ UÇURACAK PROJELERİNİ TANITTI

Pendik basınıyla kahvaltılı bir toplantıda biraraya gelen MHP Pendik Belediye Başkan Adayı Murat Şahin, Pendik’in değişimi, gelişimi ve üretkenliği için büyük bir titizlikle hazırladıkları gönüllere dokunacak öncelikli projelerini basına tanıttı.

Pendik’te değişim, gelişim, yenilik ve üretken belediyecilik için “TABİİ Kİ” MURAT ŞAHİN

“Pendik’te değişim, gelişim, yenilik ve üretken belediyecilik için “TABİİ Kİ” Murat Şahin” sloganıyla sahaya inerek hızlı ve kendinden emin bir şekilde seçim çalışmalarını başlatan MHP Pendik Belediye Başkan Adayı Murat Şahin, Pendik yerel basınıyla kahvaltılı bir proje tanıtım toplantısında biraraya geldi.

Gönüllü kadınlarımızla 5 bin Pendikli kadına ulaştık

Toplantıya MHP Pendik İlçe Başkanı Yüksel Cebe ve ilçe seçim koordinasyon başkanıyla birlikte katılan MHP Pendik Belediye Başkan Adayı Murat Şahin, yürüttükleri seçim çalışlarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulunarak, “Çalışmalarımız bizim beklentimizin de üzerinde çok çok iyi gidiyor. Özellikle bizim için sahaya çıkan gönüllü kadınlarımız olağanüstü bir gayret gösteriyorlar. Biz de buna istinaden kadınlara yönelik kahvaltı programlarıyla seçim çalışmalarımızı başlattık ve bu güne kadar 5 bin Pendikli kadınımıza ulaştık. Kadınlara yönelik kahvaltı programlarımız verimli ve faydalı olduğu için aynı şekilde devam edecek. Bizim adımıza herşey çok güzel gidiyor, daha da güzel olacak Biz de mahallelerde, sivil toplum kuruluşu yöneticleriyle yürüttüğümüz programlar ve seçmen ziyaretleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her şey çok güzel gidiyor, daha da güzel olacak. Çünkü Pendik’te artık değişim zamanı geldi. Bunu Pendiklilerin gözlerinden de, sözlerinden de çok net bir şekilde anlayabiliyoruz. Şeklinde konuştu.

Gönüllere dokunacak hizmet belediyeciliği projelerimizle Pendik’i yönetmeye talibiz

Pendik’i iyi tanıyan biri olarak sorunların çözüm noktasını da iyi bildiğini ifade eden belediye başkan adayı Murat Şahin, “Şehri yönetmek isteyen biri olarak Pendikliye dokunmayan projelerin bir anlamı olamaz düşüncesindeyim. Bunun için biz, hem gelişim ve üretkenliği ön planda tutan bir belediyecilik anlayışıyla, hem Pendiklilerin gönüllerine dokunacak nitelikli projelerle Pendik’i yönetmeye talibiz.” Dedi.

Bizim belediyeciliğimizde asla mağdur insan kalmayacak

Konuşmasında sağlıktan eğitime, spordan insana, trafikten pazara kadar yapılacak çok işlerin olduğunu söyleyen Murat Şahin, “Bizim belediyeciliğimizde asla mağdur insan kalmayacak, her gün halk günü yapacağız. Pendik’in en büyük sorunu, seçilmişlerin bir araya gelerek kentin sorunlarını tartışamaması. Bizim belediye başkanlığımızda seçilmiş ve mahallenin sorunlarını bizden iyi bilen muhtarlarımızla her ay biraraya gelip, basınımızın da olduğu toplantılar yapacağız.’’ ifadesinde bulundu.

Pendik’i Pendik halkıyla birlikte yöneteceğiz

Biz Pendik’i Pendiklilerle birlikte yöneteceğiz sözleriyle açıklamalarına devam eden Murat Şahin, “Halkın gönlüne dokunmayan projelerin halk nezdinde karşılığı asla olmaz. Bu anlayışla biz, hep halkın içinde olacağız. Pendik halkıyla birlikte yöneteceğimiz belediyemizde, kimin ne sorunu varsa çözeceğiz.’’ dedi.

Pendik’te Pendiklinin istediği bir Kentsel Dönüşüm olacak

Pendik’te yapılan Kentsel dönüşüme de değinen Pendik belediye başkan adayı Murat Şahin, “Pendikli nasıl bir dönüşüm istiyorsa, Pendik’te Kentsel Dönüşüm o şekilde olacak Pendik, Pendiklinin istediği gibi dönüşecek. Biz lokal değil, genel öncelikli Kentsel Dönüşüm istiyoruz. Pendik’in geleceği ön planda tutularak, imar planlarını yapıp, tapu tahsis belgesi olanlara tapularını vereceğiz. Binaların yenilenmesi için parsel ve ada bazında dönüşüm kolaylaşacak ve bölge bazında yerinde kentsel dönüşüm sağlanacak.’’ Açıklamasında bulundu.

Trafik sorununu Hafif Raylı Sistem ile çözeceğiz

Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Pendik merkezine uzanacak Hafif Raylı Sistem’le trafik sorununu çözeceklerini de sözlerine ekleyen belediye başkan adayı Murat Şahin, “Kavakpınar ve Sapanbağları mahallelerinden hafif raylı sistemle ring seferleri düzenleyerek Pendik Pazarına gidiş gelişleri rahatlatacağız. Sistem ilçe geneline yayılacak.’’ Dedi.

Pendikli ihtiyaç sahiplerine özel Pendik Hilal Kart Projesi

Pendik’te ihtiyaç sahibi ailelere yönelik uygulamaya koyacakları Pendik Hilal Kart projesi hakkında da bilgi veren Şahin, “Pendikte muhtaçlık sınırı altında yaşayan ihtiyaçlı ailelere, her türlü harcamalarını yapabilecekleri aylık dolum yapılan Hilal Kart verilecek. Bu sayede; Pendik esnafına ve ticarete destek verilmiş olacak. İhtiyaç sahibi Pendikli aileler her ay yiyecek, giyecek gibi ihtiyaçlarını istedikleri şekilde bu kart sayesinde karşılayabilecekler. Ayrıca Ramazan ve Kurban bayramlarında ihtiyaç sahibi ailelere yine bu kartla 500 TL. yükleme yapılacak.” Dedi.

Yaşlı Bakım Merkezi

Pendikli büyüklerimizi unutmadıklarını söyleyen Şahin, “Yaşlı Bakım Merkezi projemizi de önemsiyoruz. Bu projemizle huzurevi sakinleri daha güzel huzurlu bir ortamda yaşamlarını devam ettirecekler. Hobi bahçelerinde ve sosyal alanlarda diledikleri gibi zaman geçirebilecekler. Merkezimizde konferans salonu, fizik tedavi ünitesi, misafir odası, çeşitli aktivitelerin yapılacağı sosyal alanlar bulunacak.” Dedi.

Murat Şahin’in Pendik’i uçuracak projeleri şunlar

MHP Pendik Belediye Başkan Adayı Murat Şahin, hazırladığı projelerini Eğitimle ilgili Öğretmen Evi, Ücretsiz Uzaktan Eğitim, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı, Okul   Araç-Gereç İhtiyaçlarının Giderilmesi, Üniversite Projeleri, Eğitim Herkes İçin projesi, Doğal Afet Projesi, Pendik’in Trafiğe Kapalı Yollarında Elektrik Üreten Yollar, Pendik Belediyesi Tıp Merkezi, Pendik Yeni Belediye Binası, Pendik Halk Meclisi Kompleksi, Yıl Boyu Ücretsiz Sünnet Projesi, Evde Sağlık&Bakım Hizmetleri, 12 Ay Kermes, Hayvanlar    İçin Otel, Yaşlı Bakım Merkezi, Kurtköy Açıkhava Spor ve Sosyal Tesisleri Projesi, Yeraltı Otopark Projesi, Park ve Sosyal Tesisler Güvenlik ve Temizlik Projeleri, Organik Çarşısı, Katma Değer Teknolojileri Merkezi, Özgür İnternet Projesi, Pendik Oto Sanayi Sitesi Projesi, Ömerli Göl Projesi, Nostalji Tramvay Projesi, Modern Alt Geçit Projesi, Pendik Esnaf Sarayı ve Her Mahalleye Park ve Sosyal Tesis Projeleri olarak yerel basına tanıttı.

Değişime ve gelişime Pendik hazır biz de hazırız

Murat Şahin açıklamalarını, “Pendik değişime ve yenileşmeye hazır. Biz de gelişimci ve üretken belediyecilik için çok yönlü ve nitelikli projelerle halkımıza hizmete hazırız. Hizmete dönük muhteşem projelerin altına imza atan Murat Şahin döneminde Pendik ve Pendik Halkının tüm sorunları çözülecek ve Pendik rahat bir nefes alacak.” Sözleriyle tamamladı.

MURAT ŞAHİN KİMDİR?

1978 Pendik Çınardere Mahallesi doğumlu aslen Giresunlu olan Murat Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Alpi Diş Hastanesi ve Alpi Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri sahibi olan Murat Şahin, 1994 yılında Çınardere’de, Ülkü Ocakları ile tanıştı. Ülkücü camianın savuna geldiği değerlerin kendi maneviyatımda da yer alan değerler olduğunu gören Şahin, siyasi hayatına 2001 yılında MHP’ye girerek başladı.

2013-2015 yılları arasındaki ilçe yönetimlerinde ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Şahin, 2014’teki yerel seçimlerde MHP’den belediye meclis üyesi adayı, 2015’teki genel seçimlerde milletvekili aday adayı oldu. 2016’da önce İstanbul il yönetimine seçildi ve 2017’de de  il divanında yer aldı.

2018 genel seçimlerinde MHP 13. sıra milletvekili adayı olan Murat Şahin, son olarak da 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde MHP Pendik belediye başkan adaylığına layık görüldü.

Türkiye’de adaylığı resmileşen ilk isim olan Murat Şahin, adaylığıyla ilgili açıklamasında “Belediye başkanlığı makamı, halka hizmet üretmek üzere sorumluluk üstlenilen bir makam. Pendik bana hayatım boyunca çok şey verdi. Beni hayallerimin ötesine taşıdı diyebilirim. Kendimi bu ilçeye ve bu ilçenin insanlarına borçlu hissediyorum. Dolayısıyla ilçeme borcumu ödemek üzere belediye başkanlığı görevine talip oldum. Ben hizmet etmek için el kaldırdım. Bir adım öne çıktım. Bunu vatani bir görev gibi görüyorum.” ifadesinde bulunmuştu.

Yorumlar kapatıldı.