Son güncellenme :06.04.2019 15:11

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > Kartal’ın yeni Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Mazbatasını ve Mührünü Aldı

06.04.2019 Cts, 15:11

Kartal’ın yeni Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Mazbatasını Aldı

31 Marta yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı seçilen CHP’li Gökhan Yüksel, ilçe seçim kurulundan mazbatasını teslim aldı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Kartal Belediye Başkan Adayı olan ve seçimleri 147 bin 429 oy ile yüzde 51,12’lik bir oy oranı elde edereken kazanan Gökhan Yüksel, ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak Kartal’ın yeni belediye başkanı oldu.

CHP’li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’den bayrağı devralan yeni belediye başkanı Gökhan Yüksel, mazbata töreninde yaptığı konuşmada; “İlçe seçim kurulu başkanımız başta olmak üzere, bütün seçim kurulu üyelerine çok teşekkürler ediyorum. Büyük bir titizlik ile herkesin hakkını vermek için çalıştılar. Hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.

Yüksel, “Tüm Kartal halkının Başkanı olacağım”

Yüksel, “Artık tatlı yarış, rekabet bitti. Şu andan itibaren bütün Kartallıların belediye başkanıyım. Şimdi bütün Kartal’ı kucaklama vaktidir. Sayın Ekrem İmamoğlu da mazbatasını aldıktan sonra bütün İstanbul’da hizmet yarışımız başlayacaktır.” dedi.

Mazbatasını alan Yüksel, önce anne ve babasının elini öpüp, ailesiyle fotoğraf çektirdi. Daha sonra ilçe başkanı ve meclis üyeleriyle Yüksel, kameralara poz verdi.

Öz, “Gökhan Yüksel’i tebrik ediyorum”

Daha sonra kalabalık bir gurupla Kartal Belediye Başkanlığı’na gelen Gökhan Yüksel gerçekleşen devir teslim töreniyle başkanlık mührünü aldı. Törende konuşan eski belediye başkanı Altınok Öz, her zaman Gökhan Yüksel’in yanında olacağını belirterek, “Bugün 2009’da başlayan Kartal’da Sosyal Demokrat Belediyeciliğin devamı olarak yeni ve genç bir arkadaşa devretmek üzere buradayım. On yıl boyunca Sosyal demokrat ilkeleri tamamen ön plana çıkararak hizmet ettik. Endişelere rağmen genç bir arkadaşımız bu bayrağı göndere çekmeyi başarmıştır. Gökhan Yüksel ile Kartal üzerinde hiçbir ayrışmamız yoktur, ayrışmış gibi göstermeye de kimsenin hakkı yoktur. Sosyal demokrat ilkelerde yürüyerek yolumuza devam edeceğiz. Benim için yerel yönetim süreci bitmiştir. Kartal İlçe örgütümüze ve belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Sayın Gökhan Yüksel’e yeni görevinde başarılar diliyorum. Her zaman emrinde olduğumu belirtmek istiyorum“ dedi.

Yüksel, “Bu bir bayrak değişimidir”

Altınok Öz’ün ardından konuşan Kartal Belediyesi’nin yeni başkanı Gökhan Yüksel ise şunları söyledi; “Sayın başkanımın da belirttiği gibi bu bir bayrak değişimidir. Kartal’da 468 bin kişiyi kucaklamaya aynı şekilde devam edeceğiz. Bu yarışta daha fazla koşmaya, Kartal halkına daha fazla hizmet etmeye, devraldığım bayrağı daha yukarıya taşımak için belediyedeki arkadaşlarımız ile kadrolarımız ile yola devam edeceğiz.  On yıl boyunca bu mücadelenin önünde koşan sevgili Altınok başkanıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İki yıl yanında başkan yardımcılığı yaptım.  Dolayısı ile ondan edindiğim bilgiyi, deneyimi, tecrübeyi de önümüze katarak daha fazla koşturacağız. Bütün arkadaşlarıma, aileme, ilçe başkanıma, parti büyüklerime ve Kartal’da bu sürece katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Büyükşehir Belediye’sinin resmi olarak başkanının açıklanmasını sabırsızlık ile bekliyoruz. Bizim için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’dur” Dedi.

Yorumlar kapatıldı.