Son güncellenme :23.03.2019 11:43

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > KARTAL’DA BİNALİ YILDIRIM SEVGİSİ BAMBAŞKA

23.03.2019 Cts, 11:43

KARTAL’DA BİNALİ YILDIRIM SEVGİSİ BAMBAŞKA 

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yerel seçim çalışmaları kapsamında Kartal’da bir dizi ziyarette bulundu. Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek ve partililerin de eşlik ettiği Cemevi Vakfı ziyaretiyle başlayıp, gün boyu devam eden programlarda Kartallı vatandaşlar, Binali Yıldırım’a yoğun sevgi gösterilerinde bulundular. 

Yıldırım, “Farklılıklarımızı zenginlik bileceğiz”

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Kartal programı Kartal Cemevi Vakfı’nda gerçekleşen kahvaltı toplantısıyla başladı. Burada Cemevi yönetimi ve vatandaşlarla buluşan Binali Yıldırım, “İbadetlerimiz, göz ve saç rengimiz farklı olabilir ama farklı olmayan ortak bir şeyimiz var; gözlerimizden akan yaşların rengi. Acılarımız aynı, Kerbela’da yaşananlar tüm Müslümanlığın acısıdır. Tabii ki farklılıklarımız olacak. Farklılıklarımızı zenginlik bileceğiz. Kardeş olarak yolumuza devam edeceğiz. Bizden beklentilerinizi de biliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bu şehre hizmet borcum var”

Yıldırım, “İstanbul’a 12yaşından geldim. Kartal birinci bölge beni milletvekili yaptı, bakan, başbakan, meclis başkanı yaptı, daha ne yapacaksınız. Şimdi de bu şehre benim borcum var, bunu ödemek için bu şehrin belediye başkanlığına aday oldum.” dedi.

Taşyürek, “Canların destek ve dualarını bekliyorum”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek ise, 31 Mart’taki mahalli idariler seçimlerinin vatanımıza İstanbul’umuza Kartal’ımıza hayırlı olmasını istiyorum. Canların destek ve dualarını bekliyorum.

Sarıtaş, “İbadetlere eşit pay istiyoruz”

Hükümetten bazı beklentilerinin olduğunu söyleyen Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, “Cemevleri ibadethanelerimizdir. Bununla ilgili düzenleme istiyoruz. Yasalarla cemevlerimizin ibadethane olarak kabul edilmesini ve ihtiyaçların devlet tarafından karşılanmasını istemekteyiz. AİHM kararlarının uygulanmasını ayrıca milli eğitimdeki müfredata Aleviliğin ve Bektaşiliğin en doğru ve hak ettiği şekilde girmesini, Alevi İslam inancı ihtiyaçlarını karşılamak için genel bütçeden pay talep etmekteyiz.” dedi.

Yıldım “Kartal’a güveniyor ve inanıyoruz”

Kartal Oto Sanayi Sitesi’ni de ziyaret eden Binali Yıldırım daha sonra Ankara Caddesi’nde vatandaşa seslendi. Burada ilk işlerinden birinin Etap1-Etap2 dönüşümünü gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Yıldırım, “Kartal’ın birçok mahallesinin deprem dönüşüm ve imar sorunları var. Bütün bunları yakın zamanda Nisan ayı itibarı ile Kartal’ı, Kartallıların istediği yönde her türlü hizmeti yapmaya beraber geliyoruz. Size güveniyor ve inanıyoruz.” dedi.

Binali Yıldırım’ın Kartal programı, MHP irtibat bürosu açılışı ve miting havasında gerçekleşen salon toplantılarıyla gün boyu devam etti.

 

Yorumlar kapatıldı.