Son güncellenme :08.03.2019 8:07

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, KÜLTÜR-SANAT, Manşet > KARTAL’DA AK KADINLARIMIZLA ZAFERE ULAŞACAĞIZ

08.03.2019 Cum, 8:07

KARTAL’DA AK KADINLARIMIZLA ZAFERE ULAŞACAĞIZ

Arzu Şimşek başkanlığındaki AK Parti Kartal Kadın Kolları, Regaip Kandili ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya MHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Satı Küçük Özer, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol ve belediye başkan adayı Ebubekir Taşyürek’in eşi Nazik Taşyürek de katıldı.

Toplantıda AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol kısa bir konuşma yaparak AK Parti’nin kadınlara ve kadın kollarına verdiği önemini vurguladı. Parti teşkilatının kadın kollarından ‘Kartal’ın Gülleri’ diye bahseden Akyol, zafere onların sayesinde ulaşacağız.” şeklinde konuştu.

Programa katılan AK KADINLARIN VE ASENA’ların kandilini ve kadınlar gününü kutlayarak söze başlayan Akyol; ‘1857’de Amerika’da bir dokuma fabrikasında işçilerin eylem yapması dolayısıyla Amerikan Polisi işçileri bir fabrikaya sürüyor ve orada 149 kadın işçi yanarak can veriyor. 162 sene önce yaşanan bu olaydan sonra 1910’larda Alman Parlamentosu‘nun verdiği bir önerge ile de 8 Mart dünyada anılmaya başlanıyor. Türkiye’ye ise 1920’lerde geliyor. Kadının önemine 1920’lerde varıyoruz ve buna rağmen 80 İhtilali sonrası da maalesef emekçi kadınlarımızın bu kutlu gününün anılması 4 sene yasaklanıyor. İnancımız, fıtratımız gereği kadının yeri bizde ayrıdır. Kıymetini biliyorsan nefistir, bilmiyorsan nefstir’ sözleriyle de Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün önemine dikkat çekti.

‘1 Nisan’da zaferimizi Kartal’ın Gülleri’ne armağan edeceğiz’

Akyol, ‘7 Nisan’da göreve geldiğimden beri emekçi kardeşlerimiz; yeri geliyor anne, yeri geliyor abla, yeri geliyor arkadaş oluyorlar. Kadınlarımızı yere göğe sığdıramam. Yüzümü nereye dönsem Kartal Teşkilatı’ndaki kadınlarımızı görüyorum, ben onlara Kartal’ın Gülleri diyorum. Gerek AK Parti gerek MHP olarak davamızdaki bütün kadınlar cefakardır, vefakardır, bizden çok çalışmışlardır. Cumhur İttifakı olarak MHP Kadın Kolları’na, kendi deyimleri ile Asenalar’ına da teşekkür ederim. 1 Nisan’da zaferimiz Allah’ın izni ile kadınlarımız sayesinde gelecek, zaferimizi onlara armağan edeceğiz.’ sözleriyle konuşmasına devam etti.

‘Belediye çalışanları müsterih olsun’

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı olarak her zaman emekcilerin ve emekçi kadınların yanlarında olacaklarını dile getiren Akyol, belediye çalışanları ile ilgili iddialara da ‘Seçimden sonra belediyeyi alıp 1500 kişiyi işten çıkaracaklar diye bir dedikodu yayılıyor. Mübarek günde bu iftiraları atanları esefle ve şiddetle kınıyorum. Biz kimsenin ekmeği ile oynayacak insanlar değiliz. Kartal’ı 21.Yüzyıl değerlerine taşıyacağız. Belediye çalışanları müsterih olsun, Kartal için güzel işler yapmak isteyen herkesin yanındayız’ dedi.

“İtaat Et, Rahat Et!”

Konuşmasında mutluluğun formülünü de veren Akyol, “İtaat et, rahat et” ifadesini kullanırken; basın mensuplarına hitaben de “Biz sizleri aileden biliyoruz. Biz siz diye bir şey yok. Bu gemide hep beraberiz. Yazı ve haberleriniz ile bizlere güç veriyorsunuz. Aramızdaki basın mensubu hanımefendilerin de bu anlamlı gününü kutluyorum. Kadınlara önem verelim.  Hassasiyetle kadınların etkinliklerine 1 kat daha fazla bu faaliyetlere önem verelim. Bu sayede erkeklere de kadının siyasetteki varlığının gerekliliğini kavratalım. Sizlerden bunu rica ediyorum. Kadınlarınızın sözlerine değer verin. Söylediklerini yapın. Huzur ve mutluluk bulacaksınız.”

“Kartal’ı kadınlarımızla birlikte uçuracağız”

Akyol’un ardından söz alan AK Parti Kartal Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek de Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadınlara yönelik projelerini anlattı. Şimşek  ‘Hizmet alanında ücretsiz psikolog ve sosyologlarımız, avukatlarımız ile kadınlarımızın yanında olacağız. Sayın Ebubekir Taşyürek’in millet sevdası ve aşkıyla çıktığı bu yolda kadınlarımızla birlikte Kartal’ı yükselteceğiz. Projelerimiz arasında kadın için istihdam konusunda, ekonomisini kazanması adına bir sürü çalışmalar var. Topluma, ailesine, insanlığa faydalı kadınlarımız olacak. Herkesin Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. Hep birlikte Kartal’ı köy durumundan çıkarıp beraber uçuracak, Anadolu yakasında şahlandıracağız’ dedi.

Toplantının ardından Ebubekir Taşyürek’in de katılımıyla Kartal Belediyesi’ne ziyarette bulunan AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, Regaip Kandili dolayısıyla kandil simidi, Kadınlar Günü dolayısıyla da karanfil dağıttı.

Yorumlar kapatıldı.