Son güncellenme :02.09.2018 15:27

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, Sağtaraf Haberler > Kartal Kaymakamlığına Abdullah Demir atandı

02.09.2018 Paz, 15:27

Kartal Kaymakamlığına Abdullah Demir atandı

2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Bu kararname ile İstanbul’da 12 İlçenin Kaymakamı değişti.

Kartal Kaymakamlığı’na ise, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Demir atandı.

Biyografi; Abdullah Demir,

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Orhan Bey İlkokulu ve Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamlamasının ardından 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Abdullah Demir, 1993 yılında stajını tamamlayarak Bursa Barosunda avukat oldu. Aynı yıl girdiği kaymakamlık sınavını kazanıp Kütahya’da kaymakamlık stajını tamamlayarak Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamı olarak atanan Abdullah Demir, askerlik sonrası sırasıyla Kastamonu, Tunceli, Denizli, Sivas, Sakarya illerimizde kaymakam olarak çalıştı.

Abdulah Demir, 2010 yılında Sakarya Vali yardımcısı olarak çalışmakta iken İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Keele Üniversitesine yüksek lisansagönderildi. Demir, Keele Üniversitesin’de Avrupa Politikaları ve Kültürü bölümünde ‘‘ Bölgesel Kalkınma Ajansları ve Politika Transferi’’ hakkında yüksek lisansını tamamlayan Abdulah Demir, 2011-2013 yılları arasında Ordu vali yardımcısı olarak çalıştı.

Abdullah Demir, 2013 yılında İçişleri Bakanlığında; Yabancıların ikamet ve seyahatleri, iltica, vize ve göç hakkında çalışmak üzere yeni kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluş çalışmalarında görevlendirilerek aynı kurumda Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına atandı. Abdullah Demir, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı ve avukat alımlarında sınav komisyonu üyeliklerinde bulundu. 2016 yılı Aralık ayında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Abdullah Demir, 2017 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı 4/B li sözleşmeli büro personeli alım komisyonunda Erzurum Bölgesel sınav komisyonu başkanlığı yaptı. Abdullah Demir, 7 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Türk İdareciler Derneği kongresinde Dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Abdullah Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla İstanbul Kartal kaymakamı olarak atandı,. Evli, iki çocuğu olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumlar kapatıldı.