Son güncellenme :19.12.2018 13:49

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > Kartal için en uygun aday Şükrü KONTUK

19.12.2018 Çar, 13:49

Kartal için en uygun aday Şükrü KONTUK

31 Mart belediye seçimleri için AK Parti’den resmi olarak 16 aday adayının yarıştığı Kartal’da, uzun yıllara dayanan engin siyasi tecrübesi, sivil toplum kuruluşlarında gerçekleştirdiği takdir toplayan nitelikli çalışmalarla gönüllere dokunan bir şahsiyet olması ve hepsinden önemlisi de doğu kökenli olmasından dolayı HDP de dahil her kesimden alacağı oylarla AK Parti’nin Kartal’daki oylarını önemli bir şekilde artırabilecek bir aday profili olarak Kartal Belediye Başkanlığı’na en uygun aday Şükrü Kontuk olarak görülüyor.

Kartal Belediye Başkanlığı için hepsi bir birinden değerli 16 aday adayının yarıştığı Kartal’da, AK Parti’ye seçimi kazandırabilecek en uygun aday profiline ilçenin tanınmış saygın iş adamı ve siyasetçilerinden olan Şükrü Kontuk’ün sahip olduğu ifade ediliyor.

Neden mi?

1- Her şeyden önce 1972 yılından itibaren Kartal’da ikamet eden bir isim olan Şükrü Kontuk, bu güne kadar ilçede her dönem siyasetin içinde aktif olarak yer aldı. Gerçekleştirdiği siyasi faaliyetlerde gösterdiği üstün performansla ilçe yönetim kurulu üyeliklerini ve ilçe başkanlığı görevlerini başarıyla yürüterek uzun yıllara dayanan engin bir siyasi tecrübe sahibi oldu.

2- Siyasi tecrübesinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarındaki başarılı çalışmalarıyla da Kartal’da bir adım öne çıkan isim olan Şükrü Kontuk, bu güne kadar eğitimden sağlığa, kültürden sanat ve spora kadar değişik alanlarda hizmet veren bir çok sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev alarak ilçe halkına gönüllere dokunan çok önemli hizmetlerde bulundu. Bu yönüyle de Kartal halkının sevgisini ve saygısını kazanmış bir isim olan belediye başkan aday adayı Şükrü Kontuk’un, aday olması halinde kendisine gösterilen yoğun halk teveccühünün partisi için her kesimden oy getirebilecek en uygun aday olarak görülmesine neden oluyor.

3- Kartal Belediyesi’ni kazanmak için parti oylarının yeterli olmayacağı düşünülen bir dönemde doğu kökenli bir aday adayı olarak farklı bir yere sahip olan Kontuk, doğu kökenli olup da CHP ve HDP’ye oy vermeyi düşünen seçmenlere ulaşarak, AK Parti’nin belediyecilik hizmetlerini onların diliyle en iyi şekilde anlatabilecek, ikna kabiliyeti yüksek bir isim.

Tüm bu yönleri göz önünde bulundurulduğunda 16 aday adayı arasında oldukça avantajlı bir konumda olan AK Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Kontuk, Kartal’da, AK Parti’ye belediye seçimlerini kazandırabilecek en uygun belediye başkan adayı olarak görülüyor.

 

Yorumlar kapatıldı.