Son güncellenme :05.11.2018 17:27

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > Kartal İçin elimizi değil, gövdemizi ortaya koyduk

05.11.2018 Pts, 17:27

Kartal İçin elimizi değil, gövdemizi ortaya koyduk

2019 belediye seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltıda önemli açıklamalarda bulunarak, “Kartal’ın makus talihini yenmek, hüznünü gidermek için elimizi değil, gövdemizi ortaya koyduk. Kartal’ı mutlaka kazanacağız.” Dedi.

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, başkan yardımcısı Adem Gökçe, belediye meclis üyesi Temel Yaz, yönetim kurulu üyeleri Seyfullah Gürgün ve Hayrettin Yeşilyurt ile birlikte katıldığı kahvaltılı bir basın toplantısında Kartal gündemi ve yaklaşan belediye seçimlerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

KARTAL’I MUTLAKA KAZANACAĞIZ

İlçe başkanı burada yaptığı açıklamalarına, “Yaklaşık yedi ay önce göreve gelerek teşkilat yapımızda büyük bir değişime gittik. Geldiğimiz süreçte tüm birimlerimizi harekete geçirerek ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kollarımız ve mahalle teşkilatlarımıza kadar tüm teşkilat olarak seçimlere hazır hale geldik. Biz Kartal’ın makus talihini değiştirmek, hüznünü ve kederini gidermek, Kartal’a AK Belediyecilik Hizmetini tekrardan getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kartal için elimizi değil, tüm gövdemizi ortaya koyduk. Bu nedenle biz Kartal’ı alacağız demiyoruz. Biz Kartal’ı mutlaka alacağız diyoruz.” Sözleriyle başladı.

AYNI HATAYI YAPMAYACAĞIZ

İki seçimdir CHP’nin belediyeyi kazanmadığını, AK Parti’nin kaybettiğini de sözlerine ekleyen başkan Gürkan Akyol, “Önceki seçimlerde bir takım hatalar yaptık. Ayrıya gayrıya düştük. Ancak bu seçimlerde bu hatayı yapmayacağız. Adayımız kim olursa olsun AK Parti teşkilatı olarak seçimleri kazanma yoluna gideceğiz. CHP burada hizmet yaptığı için kazanmadı. Bizim iptal edilen 14.800 oyumuz var. Sandıklara sahip çıkacağız. Gerekirse ben ceketimi çıkarır, sandık başında beklerim. Genel Merkezin yaptırdığı anketlerde partimiz ciddi oranlarda öndeyiz. Bizde hazırız, Kartal halkı da hazır” dedi.
CHP ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI
CHP’li Kartal Belediyesinin trajedik duruma düştüğünü söyleyen Akyol, “Kartal’a haftada yarım gün çalışan yürüyen merdiven yaptılar. Kadın dostuyuz diye yola çıkıp, taşların üzerine asfalt döktüler. Kadın dostuyuz diyenler 10 yıl neredeydi? 21. Yüz yıl belediyeciliğinde Kartal Belediyesinin geldiği durum ortada. CHP’li Kartal Belediyesi burada her şeyi eline yüzüne bulaştırdı. Belediye borç içinde, hizmet veremez duruma geldiler. Çalışanlarına bile borcu var”dedi
KARTAL’IN KÖY OLMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Kartal’ın CHP zihniyetiyle birlikte hızlı bir şekilde köy olma durumuna düştüğünü de ifade eden Akyol, “Biz burada Türk, Alevi, Sünni, lazıyla aynı gemide yaşıyoruz. Biz ilçemizin içinde bulunduğu bu talihsizliğine son vereceğiz. 31 Mart seçimlerinde mutlaka Kartal halkının özlediği ve hasret gittiği AK Parti Belediyeciliği ile Kartal’ı yeniden buluşturacağız. Partimizin 16 yılda yaptıklarını gören Kartal halkı neler kaybettiğini görüyor. AK Belediyeciliğe burada büyük bir özlem var. Halkımızın istek ve arzularına mevcut belediye yönetimi cevap verememektedir. CHP’nin Kartal’da yalanlar üzerine kurduğu korku imparatorluğuna son vereceğiz” dedi.

Biz siyasetten beslenmiyoruz

Akyol, derneklere meclis üyeliği vaadi’ iddiaları ile ilgili bir soruya ise “Ben siyasetten nemalanan, beslenen bir başkan değilim, siyaseti zerre kadar meslek olarak görmüyorum. Malesef CHP ilçe Başkanı bana meslektaşım demiş. Kendisi meslek olarak gördüğü için, siyasetten beslendiği için bunu söylemiştir, üzülüyorum. Hakikaten bir siyasetçiye yakışmayacak bir kelimedir. İş Adamıysan İş adamlığını bilirsin, ülkeye hizmet içinde siyasete devam edersin. Bu alçaklıktır. Çapsız ve talihsiz bir açıklama. Kartal’da 650’ye yakın dernek var, her dernekten 3 kişi alsak 1950 kişi yapar. Belediye’de 2600’e yakın vatandaş var. 1000 kişiyi işten çıkaracağımızı söylemiş başkan. Bunlar geçmişte de aynı yalanı söyledi. Kendi teşkilatlarında ve belediyelerde korku imparatorluğu yaratarak insanları bir noktaya getirmeye çalışıyorlar. Ben kimsenin ekmeğiyle oynamam. Böyle siyasetçi olmaz insanların ekmeğiyle oynanmaz. Belediye’de çalışanların haklarına sahip çıkacağız. Çalışanların işine son vermek gibi düşüncemiz yok. Orada çalışanların vebalini almayacağız. Kimsenin ekmeği ile oynanmayacak” dedi.
İDO GERİ GELİYOR
Kartal’a yapılacak yatırımlar ile ilgili olarak da bilgi veren AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, iptal edilen Kartal Yalova deniz otobüsü seferlerinin yeniden başlayacağını kaydetti. Kartalın kaybolan değerlerinin üzerine değer katacaklarını vurgulayan Akyol, Kızılay hastanesinin devlet hastanesi statüsü kazandırılacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar kapatıldı.