Son güncellenme :15.02.2019 16:02

İSTANBULLU TRABZONLULAR PENDİK’TE BULUŞTU

Pendik Trabzonlular Derneği ile Trabzon Çaykaralılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği organizasyona İstanbul’da ikamet eden Trabzonlu iş adamları, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşu mensuplarından oluşan yaklaşık 500 kişilik bir topluluk katıldı.

Pendik Trabzonlular Derneği ve Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kaya’nın kendine özgü renkli üslubuyla sunumunu yaptığı geceye, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile birlikte gelen Murat Zorluoğlu, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil ve AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin de katıldı.

Trabzon Çaykaralılar Derneği’ni tanıtan bir slayt gösterisiyle başlayan yemekli toplantıda ilk olarak söz alan Pendik Trabzonlular Derneği Başkanı Süleyman Pergel, 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini ifade etti. İşleri daha da zorlaştırmak isteyenlerin bulunduğunu söyleyen Pergel, onlara fırsat verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Daha sonra konuşan Haydar Revi de aynı şekilde seçimlerin çok önemli olduğunu, oy verme konusunda herkesin yüksek bir hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade etti.

PENDİK’İN GELECEK 50 YILINI PLANLIYORUZ

Geceye sonradan katılan Pendik AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, yaptığı konuşmaya çalışmaları hakkında bilgi vererek başladı. Pendik’in İstanbul’un dördüncü, Türkiye’nin 10. büyük ilçesi olduğunu ifade eden Cin, “Halen İstanbul’un ulaşım konusunda en önemli merkezlerinden biri haline geldiğini, yakın zamanda projelerini açıklayacaklarını söyledikten sonra “Pendik’in gelecek 50 yılını planlıyoruz” dedi.

Son konuşmacı Murat Zorluoğlu da özetle şunları söyledi:

“25 yıllık bir devlet tecrübemiz var. Bu 25 yılın tamamı belediyelerle ve belediyecilikle geçti. 2017 yılında Van Valiliğine atandım. Aynı zamanda bilinen adıyla kayyum belediye başkanı olarak görev yaptım. Şu anda bütün bölgede tam bir huzur iklimi var, vatandaş hayatından gayet memnundur.”

Trabzon adayı olmaktan büyük onur duyduğunu ve böyle bir şehre hizmet etmenin kendisi için bütün görevlerin önünde olduğunu ifade eden Zorluoğlu, “İki aydır sahadayız ve seçimi açık ara kazanacağımıza inanıyoruz. Fakat sandığın her zaman riskli olduğunu biliyor ve asla rehavete düşmeden bütün gayretimizi ortaya koyuyoruz. Biz nasip olur da belediye başkanı seçilirsek sadece Trabzon’daki Trabzonluların değil, yeryüzündeki bütün Trabzonluların başkanı olacağız. O yüzden sizlerle sıklıkla bir araya gelecek ve istişare edeceğiz.” dedi.

 

Yorumlar kapatıldı.