Son güncellenme :29.03.2019 17:56

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Sağtaraf Haberler, SİYASET, Tuzla > ERDOĞAN, “TUZLA’YI DA, İSTANBUL’U DA DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

29.03.2019 Cum, 17:56

ERDOĞAN, “TUZLA’YI DA, İSTANBUL’U DA DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

Cuma sabahı Tuzla İçmeler Mahallesi Mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Unutmayın Cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Binali kardeşimle, Şadi kardeşimle, Tuzla ve İstanbul’u daha da ileriye taşıyacağız.” Dedi

Tuzla İçmeler Meydanı’nda düzenlenen mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Erkan Kandemir, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Cumhur İttifakı Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla Belediye Meclis Üyesi Adayları, STK’ları, partililer ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Yıldırım, “İşte İstanbul Coşkusu Bu, İşte Tuzla Sevdası Bu”

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tuzla Mitinginde konuşan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Tuzla Benim Evim. Bugün Evimdeyim. Komşularımla Beraberim. İşte İstanbul Coşkusu Bu, İşte Tuzla Sevdası Bu. Tuzla 31 Mart’a Bir Günümüz Kaldı. Hazır Mıyız?” Bu yolda bizi hiç yalnız bırakmadınız. En zor gecede, 15 Temmuz karanlık gecesinde dahi Tuzla bir oldu, beraber oldu, kardeş oldu ve Türkiye oldu. Yanımızda durdunuz. Sizin gibi yol arkadaşlarımız olduktan sonra bizim sırtımızı hiç kimse yere getiremez” Diye Konuştu.

Tuzla daha güzel hizmetlere layık

Yıldırım, Sözlerini Şöyle Sürdürdü: “Şimdi de artık İstanbul’a, İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı Tuzla’mıza hizmet zamanı gelmiştir. Yapacak daha çok işimiz var. Tuzla daha güzel hizmetlere layık. Trafik dert olmaktan çıkacak. Metro Pendik’ten Tuzla’ya kadar uzatılacak. Toplu ulaşımda ciddi rahatlama sağlayacağız. Ulaşımı entegre edeceğiz. Artık İstanbul’da seyahat etmek eziyet olmaktan çıkacak.”

500 Bin İstanbulluya İş ve Aş Alanı Oluşturacağız

Eğitim, sağlık, turizm, kültür ve sanatta yapacak çok işleri olduğuna işaret eden Yıldırım, “Su faturalarını da metreküp tarifesinden kişi başı tüketime geçerek, Yüzde 11 ucuzlatacağız. Daha fazla nüfuslu aile daha az ödeyecek. ‘Ortak Akıl Ve Huzur’ diyeceğiz. Muhteşem bir İstanbul ve Tuzla İçin Hazır Mıyız? Şadi Yazıcı ve Binali Yıldırım başkan olunca ne olmayacak onu anlatalım. Ayrı, gayrı yok. Öteki, beriki yok. Yetimin hakkını çarçur etmek yok. Sorunları torunlara bırakmak yok. Mühür sizde AK Kadınlar. Pazar günü, yeni bir destan yazacak mıyız? Tuzlalılar Şadi Yazıcı’yla Yola Devam Diyor Musunuz? Finali İstanbul’da Binali’yle yapmaya var mısınız?” dedi.

“CUMHUR GÜÇLÜ OLURSA CUMHURBAŞKANI DA GÜÇLÜ OLUR”

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise burada yaptığı konuşmada “Tayyip kardeşinizi iyi tanıyorsunuz. Biz hep sizlerle beraber olduk. Hizmetlerimizde yanınızda olduk. Türkiye’yi büyütmeyi, güçlendirmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. İstanbul’un güzelliğine güzellik katmaya sorunlarını, sıkıntılarını son 25 yılda olduğu gibi çözmeye devam edeceğiz. Biz görevi devraldıktan sonra Tuzla hamd olsun ne duruma geldi. Biz burada yeniden ihya, inşa ettik. Unutmayın Cumhur Güçlü Olursa Cumhurbaşkanı Da Güçlü Olur. Unutmayın Cumhurbaşkanının Yanında Olduğu Bir Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri Onlar Da Güçlü Olur. Binali kardeşim İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde, Şadi kardeşim de Tuzla’da Belediye Başkanlığı’na devam ettiği takdirde bir üçlü olarak el ele vereceğiz. Tuzla’yı da İstanbul’umuzu da çok daha ilerilere taşıyacağız.” dedi

“AYRIM ONLARIN İŞİ”

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Biz 82 milyonun Cumhurbaşkanıyız. Bizde ayrım yok. Bu ayrım onların işi. Biz evine helal rızk götürmek için ter döken emekçimizin, esnafımızın, Türkiye’nin gelişmesi için üreten istihdam sağlayan girişimcilerimizin Cumhurbaşkanıyız.”

 “SİYASET; CESARET, FEDAKARLIK, DÜRÜSTLÜK GEREKTİRİR”

“Siyaset; cesaret, fedakarlık, dürüstlük gerektirir. Biz böyle bir siyasetçi, devlet adamı olmanın gayreti içindeyiz. Türkiye’yi ve şehirlerimizi daha müreffeh yarınlara daha aydınlık günlere kavuşturmanın peşindeyiz. 25 yıldır hep gönülleri kazanmanın çabasında olduk. Bugünde kalpleri feth etmek için çalışıyoruz. Türkiye’ye projelerimizle birbirinden önemli yatırımlarla damgamızı vuruyoruz.

“31 MART ÇOK ÖNEMLİ”

Önümüzdeki Dönemde Sizlere Yeni Eserler Yapmaya Devam Edeceğiz. Tuzla’da Aşı da Dışa Bağımlılığı Azaltacak Biyoteknoloji Vadisi Kuruyoruz. İstanbul’a Yapacağımız 3 Yeni Otogardan Birisi De Tuzla’da Olacak. Millet Bahçesi İle Tuzlalılar Rahat Bir Nefes Alacak. Tuzla’ya Su Sporları Merkezi İnşa Edeceğiz. Yeni Gençlik Merkezi, Çocuk Bilim Kampüsü Yapacağız. Tüm Bu Hizmetlerin Aksamadan Devam Etmesi İçin 31 Mart Çok Önemli.”

 

 

Yorumlar kapatıldı.