Son güncellenme :04.08.2018 14:44

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler, Son Dakika > Bu kez de Kartal’da istinat duvarı çöktü!

04.08.2018 Cts, 14:44

Bu kez de Kartal’da istinat duvarı çöktü!

Kartal Yakacık’ta istinat duvarı çöken binadaki vatandaşlar ve bitişikteki binada oturanlar kavga ederken, belediye ekipleri inşaatı mühürledi.

Kartal Yakacık Yeni Mahalle’de bir inşaatın istinat duvarı çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, inşaatın bitişiğinde bulunan binalarda oturan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Çökme sonrası inşaatın çevresinde evleri bulunan vatandaşlar ile inşaat sahibi ve çalışanlar arasında tartışma sonrası arbede yaşanırken, olay yerine polis ve zabıta ekipleri sevk edildi.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Olaya tepki gösteren vatandaşlardan Zeki Aydoğdu, 6 aydır devam eden inşaatla ilgili olarak şikayetçi olduklarını fakat bugüne kadar herhangi bir sonuç alamadıklarını dile getirdi. İnşaatın bitişiğindeki evlerinin çökme tehlikesi yaşadığını öne süren Aydoğdu, binada yaşayanların tehlike içerisinde bulunduğunu iddia etti.

İnşaat başladığından bu yana gerekli önlemlerin alınmadığını savunan Aydoğdu, yetkilileri göreve davet etti. Polis ekipleri arbede yol açan vatandaşları yatıştırırken, zabıta ekipleri ilk incelemelerin ardından inşaattaki çalışmalara son vererek mühürledi.

Yorumlar kapatıldı.