Son güncellenme :17.12.2018 13:55

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, SİYASET > BİLECİKLİLER; “DİRİLİŞ, KURULUŞ VE KURTULUŞ GECESİ”NDE BULUŞTU

17.12.2018 Pts, 13:55

BİLECİKLİLER; “DİRİLİŞ, KURULUŞ VE KURTULUŞ GECESİ”NDE BULUŞTU

İstanbul Bilecikliler Derneğinin düzenlemiş olduğu Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş gecesi 16 Aralık 2018 Pazar günü, Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Mehter marşı ile başlayıp, Folklor gösterileri ve kadınlar saz ekibinin sazlı resitaliyle devam eden geceye katılan Eskişehirli ünlü sanatçı Mithat Körler, seslendirdiği yöresel şarkılarla geceye renk kattı. Çeşitli ikramların da yapıldığı gece plaket töreni ile son buldu.

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, AK Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adaylarından Şükrü Kontuk, Ebubekir Taşyürek’in de katıldığı İstanbul Bilecikliler Derneği’nce düzenlenen Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi’nde konuşan İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Oktay  Tepe;

“Değerli hemşehrilerim Bilecik ilimizin tanıtılması noktasında güzel bir çalışma yapıyoruz. Bilecik, Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri olan bir şehir. Bilecik kardeşlik hamurunun karıldığı yer. İnşallah tarih ve kültür şehri olan Bilecik’i daha iyi tanıtacağız. Dünden çok iyiyiz. Ancak yarın daha iyi olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Ben bu anlamda  burada gerçekleştirdiğimiz gecemizi çok önemsiyorum.  Gecemize katılım ve katkılarıyla destek veren bütün belediye başkanlarımıza, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarımıza, siyasi partilerimizin başkan ve yöneticilerine, belediye başkan aday adaylarımıza ve tüm hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar kapatıldı.