Son güncellenme :25.03.2019 17:55

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > Bakan Soylu, “31 Mart’ta Kartal ve İstanbul’un geleceği için gereğini yapın”

25.03.2019 Pts, 17:55

Bakan Soylu, “31 Mart’ta Kartal ve İstanbul’un geleceği için gereğini yapın”

31 Mart yerel seçimleri kapsamında Kartal’a gelerek Hürriyet ve Orhantepe Mitinglerinde halka hitap eden İçişleri Bakanı Suleyman Soylu, “PKK’ya yeni bir yol açmamak için 31 Mart’ta hem İstanbul, hem Kartal gereğini yapacaktır. İstanbul’a da Kartal’a da inanıyor ve güveniyoruz.” Dedi. 

HEM KARTAL, HEM İSTANBUL YARINLARA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEK

Seçim çalışmaları kapsamında Kartal’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk olarak Hürrüyet Mahallesi’ndeki mitingde vatandaşlarla buluştu. Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Turan ve Eyüp Özsoy, Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, Ak Parti İl Sorumlusu Fatih Kaya, İlçe Başkanı Gürkan Akyol, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özipek, partililer ve çok sayıda vatandaşların katılımıyla gerçekleşen mitingde halka hitap eden Bakan Süleyman Soylu, “31 Mart’ta Kartal’da Ebubekir Taşyürek’i, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Binali Yıldırım’ı, sizin güçlü desteğinizle Başkan seçtiğimizde ve hem Kartal, hem İstanbul yarınlara emin adımlarla yürüyecek.” Dedi.

TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

Soylu, “Biz daha önce ittifak yapmadık. Neden şimdi ittifak yapıyoruz. Çünkü 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler. Önümüzde ilk defa 4 buçuk yıl seçim olmayacak. Türkiye önümüzdeki dönemde büyüyecek, Türkiye bu dönemde güçlü adım atacak, ekonomi gürül gürül olacak. Yerli milli üreteceğiz. Ülkemde terörün kökünü kazıyacağız. Kalmayacak bu musibet artık. Eğer biz 31 Martta bu ittifaka karşı zayıflarsak, altını çizerek söylüyorum. Doğu ve Güneydoğu’yu iyi biliyorum. Onların psikolojisini iyi bilirim. 1 Nisan’da 6 yaşındaki çocukların eline taşı verirler Kaymakamlarla Vali’leri sokağa  çıkarmazlar, itibarları alt üst ederler ben biliyorum”

BURADAN NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ VERİYORUM

Uyuşturucu ile mücadele konusuna da değinen Süleyman Soylu, uyuşturucu satıcılarının 57 binini kapı dışarı ettik. Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını yapıyoruz, daha da devam edeceğiz. Buradan namus ve şeref sözü veriyorum, Türkiye’nin her tarafında ne yaptığınızı biliyoruz. 941 kişi ölmüştü uyuşturucudan 2017 yılında yarı yarıya düşürdük şu anda, elbirliğiyle bunları bu coğrafyadan sileceğiz. Uyuşturucu satıcılarını da, onların patronlarını da yerin yedi kat yerin dibine gömmezsem namerdim. Öyle acımak macımak, bunların hiç birisi yok. Sadece uyuşturucu terör örgütü değil, hırsızlarında iflahını keseceğiz. Biz şöyle bir Türkiye arıyoruz, sabahleyin anne çocuğunu okula gönderdiğinde kafasının gerisinde hiçbir şey olmayacak. Esnaf dükkânını açtığında bana birisi musallat olacak mı olmayacak mı demeyecek, musallat olana musallat oluruz. 2018’de 275 mafya örgütünü çökerttik oda ulusal ölçekli. Dünyanın en güvenli şehirlerini oluşturuyoruz” diye konuştu

TAŞYÜREK”10 YILDIR KARTAL’DA ZULÜM VAR

Mitingde konuşan Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek ise “10 yıldır Kartal’da zulüm var, 10 yıldır Kartal’da hizmetsizlik var. 10 yıldır Kartal’da hak etmediği çukur ve çamur siyaseti var. Maalesef Kartal’ın 20 mahallemizin hiç birisi hak ettiği hizmeti alamadı. Son 10 yılda harcanan 2.5 milyar bütçemize rağmen Kartal’ın kazandığı hiç bir eser yok. Harcanan 2.5 katrilyon paramıza rağmen, karşılığında Kartallılara hediyesi 6 tane heykel oldu. 31 Mart’ta bu hizmetsizlik zulmünü bitireceğiz ve Kartalımızı gönül belediyeciliği hizmetleriyle yeniden tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar kapatıldı.