Son güncellenme :26.03.2019 16:56

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, Sağtaraf Haberler > BAKAN KURUM’DAN KARTAL’A KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TAPU İMAR MÜJDESİ

26.03.2019 Sal, 16:56

BAKAN KURUM’DAN KARTAL’A KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TAPU İMAR MÜJDESİ

Seçim Çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Kartal’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; Kartallı vatandaşlara kentsel dönüşüm ve tapu imar sorunlarını çözüme ulaştıracak projeleri açıkladı.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kartal’a gelen Bakan Murat Kurum, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada Kartallılara, kentsel dönüşüm, tapu imar sorunlarını çözüme kavuşturacak projelerini anlattı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Konuşmasında Kartal’a ilişkin birçok müjdesi olduğunu söyleyen Bakan Kurum “2014 yılından bu güne kadar Kartal Belediyesi’nde bekletilen Etap-1, Etap-2 ve Riskli Alanlar konusunda 6 yıldır süren çileyi bitireceğiz, 8 ay içerisinde bu planları onaylayıp, TOKİ kanalıyla destek olacağız.” dedi.

VATANDAŞ NASIL İSTERSE ÖYLE YAPACAK

Kurum, “Vatandaşımız derse ki bizim bu anlayışımıza uygun olacak şekilde  ‘Benim planımı yap, ben müteahhite veririm.’ peki yapalım. Yok ‘Sen gel burda TOKİ ile bize yardımcı ol.’ ona da oluyoruz. ‘Yok efendim ben onu da istemiyorum,ben kendim yapacağım ama bana kredi desteği ver.’ orda da İller Bankası’yla yüzde 50’ye kadar faiz desteği vermek suretiyle bu Kentsel Dönüşüm sürecini yapacağız ve sizlerin rızası ve çoğunluğuyla yatay mimari esaslı mahalle kültürünü yanıtacağımız bu projeleri de sizlerle birlikte yapacağız. Sizlerin rızası olmayan iş yapılmayacak, yaptırılmayacak ve yapılmasına da  müsaade etmeyeceğiz, bunun takipçisi de biz olacağız” dedi

YAVUZ SELİM YENİDEN YAPILACAK

Yavuz Selim Hastanesi ile ilgili de müjde veren Kurum “Bu binanın inşaatını yeniden yapmak suretiyle buraya yeni bir hastane yapılacak ve Orhantepe Cevizli’de ki Kentsel Dönüşüm proje alanlarında vatandaşlarımızın mevcut haklarını koruyacağız. Mevcutun altında hiçbir şey vermeyeceğiz. Boş laflara kanmayın, bunların boş vaatlerine inanmayın.” dedi.

UĞUR MUMCU MAHALLESİ

Bakan Murat Kurum, “Uğur Mumcu Mahallemizde, gecekondu önmeli bölgesinde, dönüşüme engel olduğunu düşündüğümüz o imar planlarından sizleri en yakın zamanda kurtaracağız. Siz derseniz ki ‘Burayı gecekondu önmele bölgesinden çıkar.’ çıkaralım. ‘Rezerv alanı yap.’ yapalım. ‘Yok efendim bizim planımızı kentsel dönüşüme uyacak şekilde yapın destek olun’ ; orada da sizin yanınızdayız destekçiniziz. Biz bütün mahallelerde bu süreci sizlerle beraber yürüteceğiz.” ifadelerini kaydetti.

SOĞANLIK, GÜMÜŞPINAR, YUNUS MAHALLELERİ

Kurum sözlerini şöyle sürdürdü; “Soğanlık Orta, Yeni ve Gümüşpınar Mahallelerimizde ki Tapu ve İmar sorunlarıyla ilgili, olarak, burda ki imar pılanlarını yeniden düzenleyeceğiz ve hem tapu sorunlarını hem de imar planlarını halletmek istiyoruz.

Yunus mahallemize ait  Kartal Belediyesi’nde bekletilen planları 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarını da 6 içerisinde onaylanması için Bakanlık olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız ve 10 yıldır süren sorunu bir daha açılmamak için ortadan kaldıracağız”

 

Yorumlar kapatıldı.