Son güncellenme :19.10.2018 19:46

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > AK PARTİ DOĞRU ADAYLA KARTAL’A HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİ GETİREBİLİR

19.10.2018 Cum, 19:46

AK PARTİ DOĞRU ADAYLA KARTAL’A HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİ GETİREBİLİR

2014 AK Parti Kartal Belediye Başkanı Aday Adayı, GÜNYAD Genel Başkanı ve Şafaklar İndirim Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı olması sıfatlarıyla Kartal’ın tanınmış önde gelen siyasetçi ve işadamlarından biri olan Şükrü Kontuk’la Kartal siyaseti ve yaklaşan yerel seçimler üzerine gündem oluşturacak hoş bir sohbette bulunduk.
Sorularımızı büyük bir samimiyetle yanıtlayan Şükrü Kontuk, Kartal’ın siyasi konjonktürü ve yaklaşan yerel seçimler üzerine gündem oluşturacak şu açıklamalarda bulundu;

CHP’li belediye döneminde Kartalımız köy oldu

Şükrü bey, Kartal’ın siyasi konjonktürü hakkında biraz bilgi verir misiniz?
Kartal’da, siyaseten 46 yıllık geçmişe sahip, 32 yıllık marketler zinciri faaliyetleri ile ticari hayatın içerisinde bulunan aynı zamanda da yürüttüğü faaliyetlerle en kapsamlı bir şekilde 10 ili içine alan GÜNYAD (Güney Doğu Kültürlerini Yaşatma Derneği) Genel Başkanı olarak Kartalımızın geleceğinin genel ve yerel seçimlere bağlı olduğunu biliyoruz. Müşterilerimiz, gönül dostlarımız, üyelerimiz, Kartal’ın seçkin insanlarından edindiğimiz intiba ve bizatihi kendimizin yaşadığı tecrübelerimizden dolayı Kartalımızdan ayrılıp, ilçe olan 5 ilçenin de Kartalımızdan hem ekonomik, hem sosyal, hem kültürel, hem de gelişmişlik açısından Kartalımızı çok ama çok sollamış durumda olduğunu gördük. Bu durum bir Kartallı olarak başta bizler olmak üzere, tüm Kartallıları büyük bir üzüntüye sevk etmektedir. Başkanlık sisteminin hayata geçmesiyle birlikte köy statüsü kalkmasaydı, bizden ayrılan ilçelerden birinin köyü olma konumuna gelen Kartalımızın bu ilçelere bağlı bir mahalle konumuna düşecek duruma gelmesi nedeniyle sadece adının kalacak olması bizleri üzmekle birlikte büyük bir endişeye de sevk etmektedir. Hem bizim, hem Kartal halkımızın endişelerine tercüman olarak bu durumu ilgili makamlara iletmek şartıyla biz de üzerimize düşeni sosyal, ticari ve siyaseten yapmak arzusundayız.

9 yıl boyunca Kartal’da tek adamlık ve heykellerden başka bir şey görmedik

Altınok Öz bey başkanlığındaki CHP’li belediyenin sergilediği 9 yıllık performansla ilgili bir değerlendirmede bulunur musunuz?
Kartal Belediyesi’nin performansını çok ama çok aradım fakat ortada değerlendirilecek bir performans bulamadım. İcraat noktasında ise sosyal, kültürel, ekonomik ve gelişmişlik konularında yapılmış hiçbir şey yok. Adam kayırma, adamına göre muamele ve tek adam yönetimi haricinde dokuz yıl boyunca bizim gördüğümüz tek şey heykeller. Bunu Kartal halkı da zaten net bir şekilde gördü. Merkezi idare için tek adamlığı dillerinden düşürmeyen malûm kesim belediyedeki tek adamlığı hiç dile getirmiyor.

İlçe teşkilatı ve üyelerimiz yapabileceğinin en iyisini azimle yapmaya çalışıyor

-Aday adaylığı sürecinin başlayacağı 5 Kasım tarihi itibarıyla startı verilecek yerel seçim çalışmaları öncesinde AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sizce yeterlimi?
Kartal’da ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları, mahalle teşkilatları ve bu işin şuuruna varan üyeleri, gereken çalışmaları el birliğiyle en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Biz de 2014 seçimlerinde AK Parti’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olan bir siyasetçi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz.

Yerelde ittifak Kartal için de, Türkiye için de faydalı ve mutlaka yapılmalıdır

-İçeriği tam manasıyla bilinmese de yerel seçimlerin de gündemde olan cumhur ittifakı Kartal’da AK Parti’yi iktidara taşıyabilir mi?
Siyasi anlamda bir oy, bir oydur. Genel başkanlar nezdinde bu mantıkla başlatılan girişler sonucunda orta yol bulunursa bu ittifak hem Kartalımız, hem diğer ilçeler, hem de Türkiye geneli için çok faydalı ve mutlaka yapılmalıdır. Daha önce Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, aday profili çizerken; sadece partinin oyu ile çıkacak adayı değil, parti oyunun yanı sıra diğer tüm kesimlerden de partimize oy getirebilecek bir aday profili istediğinin altını çizdi.

Kartal için doğru aday, her kesimden oy getirebilecek gönül adamlığı vasfına sahip olan adaydır

Şükrü bey size göre AK Parti’nin Kartal Belediye Başkan Adayı hangi meziyetleri taşımalıdır?
Yukarıda belirttiğim gibi sadece partimizin oylarıyla değil, tüm kesimlerden alabileceği oylarla aday olarak ortaya çıkacak, dürüstlüğü, iş bilirliği, mütevaziliği, gönül adamlığı olan, halka tepeden bakmayan, halkla birlikte ve halkın içinde olan kişilerin aday olması gerekmektedir. Bu çerçeveden hareketle bu nitelikleri taşıyan aday Kartal halkına hizmet için yola çıkarsa Kartal’da AK Parti’nin hizmet belediyeciliği yeniden görev başına gelebilir görüşündeyim.

AK Parti Kartal’ı ancak ve ancak doğru aday tercihi ile kazanabilir

-Sizce, Kartal’da AK Parti belediye seçimini kazanabilecek güçte midir?

2019 yerel seçimleri bugüne kadar yapılan bütün seçimlerden çok daha büyük bir öneme sahiptir. Düne kadar bir birine zıt, dünya görüşleri bir olmayan bütün partiler, AK Parti’nin belediyelerini kaybetmesi için bütün çirkefliklerini ortaya koymaktadırlar. Bu durumda Allah muhafaza 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin oyları düşerse senelerdir istediğimiz muasır medeniyetler seviyesine gelmek için hayalini kurduğumuz ve Türkiye halkının teveccüh göstererek hayata geçirdiği Başkanlık Sistemi’ni mualif partiler tarafından tartışılır hale getirecektir. Tekrar geriye dönmeme adına mevcut partilerden oy getirebilecek bir ismin aday olması şartıyla Kartal’da AK Parti’nin belediye seçimlerini kazanamaması düşünülemez.

Kartallı hemşehrilerimiz teveccüh gösterirse üzerimize düşeni yaparız

-Gelelim Kartal kamuoyunun en çok merak ettiği konuya. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kartal Belediye Başkanlığı için yeniden aday adaylığı müracatında bulunacakmısınız?

Bu sorunuza 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kartal Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş bir siyasetçi olarak cevap veriyorum. Bu konu halkımızın teveccühüyle alakalı. Halkımız bu konuda teveccüh gösterir ise süreç içinde aday adaylığı müracatımızı resmi olarak yaparız. Aday gösterilmemiz ise tamamen parti organlarımız ve genel merkez kurulları ile Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesi halinde gerçekleşebilir. Bu noktada Kartal ilçemizin gelişmesine (sosyal, kültürel, ekonomik ve gelişmişlik açısından) katkıda bulunmak ve ilçemizi ileri bir seviyeye taşımak için bize düşen bir görev olursa Kartal halkımıza hizmet etmek ve AK Parti adayı olmaktan büyük bir onur duyarız.

Adaylığımız gerçekleşirse Kartalımızın gelişimi için yeni projelerimizle de sahada olacağız

-Şükrü bey, aday olarak isminiz açıklanması halinde 2014 seçimlerinde açıkladığınız ses büyük getiren projelerinizle mi sahaya çıkacaksınız. Bunlar haricinde de bir takım yeni projeleriniz var mı?

2014 aday adayı olarak öne sürdüğümüz bir birinden önemli ve öncelikli projelerimiz bu güne kadar hiçbir kimse veya kurum tarafından değerlendirilmediği için halen geçerliliklerini koruyorlar. Bu projelerimizle aday olarak Kartal halkımıza hizmet etme şerefine nail olursak, bu projelerimizin yanı sıra aday olduğumuzda açıklayacağımız Kartalımızın gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız büyük ses getirecek bir takım yeni projelerimizi de gündeme getireceğimizi arz ve taahhüt ederim.

Kartalımızın yeniden ayağa kalkması için doğru parti ve doğru aday şart

Şükrü bey, Kartal halkına son olarak vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Kartallı hemşehrilerimize önemle belirtmek istediğim konu, 2019 seçimlerinin Türkiye’nin ve Kartal’ın gelmiş geçmiş en önemli seçimleri olduğu konusudur. Bu noktada halkımız en önemli kararını verirken; biz de Kartallı hemşehrilerimizle beraber bütün Türkiye il, ilçe ve belediye başkan adaylarının seçiminde gösterilecek değerlendirmelerde kartvizit sahibi olmak veya çok paralı olmaktan öte gereken halkın içinde olan, halkla beraber hareket edebilen, iş yapma noktasında iş bilirliği olan gönül adamlığı vasfına sahip olma bakımından değerlendirme yapılmasını arzu ediyoruz. Çünkü Türkiye bizim olduğu kadar Kartal da bizimdir. Bu nedenle aday belirlemede yapılacak bir hatayla Kartalımızın çevre ilçelerimizin bir köyü veya mahallesi olmasını arzu etmiyoruz.

Yorumlar kapatıldı.