Son güncellenme :17.12.2018 13:01

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Sağtaraf Haberler, SİYASET > AK KADINLAR; “YERLİ ÜRETİN, MİLLİ TÜKETİN” DEDİ

17.12.2018 Pts, 13:01

KARTAL’IN AK KADINLARI; “YERLİ ÜRETİN, MİLLİ TÜKETİN” DEDİ

AK Parti Kartal Kadın Kolları tarafından, Yerli Malı Haftası kutlamaları kapsamında Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda düzenlenen yerli malı etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Yerli Malı Haftası kutlamaları kapsamında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından il genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen yerli malı etkinliği Arzu Öğüt Şimşek başkanlığındaki AK Parti Kartal Kadın Kolları tarafından Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Partili kadınların rekor düzeyde bir katılımıyla gerçekleşen etkinlite sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra huzurevleri ve engelli aillelerinin ürünlerinin yer aldığı 300’e yakın stant açıldı. Etkinliğe katılan Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek ve Belediye Başkan adaylarından Şükrü Kontuk, Ebubekir Taşyürek, Hüseyin Karakaya, Haydar Göksoy ve bazı Belediye Meclis Üyesi aday adayları da stantları gezerek alış veriş yaptılar.

YERLİ MALLARIMIZIN ÜRETİMİNİ DE, TÜKETİMİNİ DE ARTIRMALIYIZ
Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek,  “El emeği göz nuru eserlerin alıcı bulduğu Yerli Mallarının üretimi ve tüketimini  yaygınlaştırmak üzere bu tür organizasyonları sürekli yapacaklarını söyledi. Teknoloji ürünleri karşısında yerli malı oranının yükseltmek gibi bir sorumluluklarının bulunduğunu dile getiren Şimşek, yerli Malı Haftası’nın önemine dikkat çekerek, “İnsanların parasını, malını, eşyasını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve kullanmasına tutumlu olmak deniliyor. Tutumlu olmak hiç bir zaman için cimrilik değildir. Yalnızca kendimize ait olanları değil, elektriğimizi ve suyumuzu başkalarına ait olan şeyleri de kendi malımız gibi özenle kullanmalıyız. AK Parti Kadın Kolları olarak, istihdam sağlamak amacıyla 300’e yakın kadın girişimcimizi burada kendi el emeği, ürünlerini satışa sunmaları adına kendilerine ufak da olsa bir gelir getirmek amacıyla böyle bir çalışma yaptık” dedi.

YERLİ ÜRETİM, MİLLİ TÜKETİM ŞART
Yerli malının kullanılması, yerli ve milli olma noktasındaki önemi  anlatan AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol ise, “AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde savunma sanayisinde yüzde 10 olan oran bugün yüzde 70’lere çıkmıştır. İleriki zamanlarda bu oranın yüzde 100 olması milli unsurlarımızın ve kendi savunma sanayimizin gelişmesi açısından, ve kendi kaynaklarımızın dışarıya gitmesinin engellenmesi açısından önemli bir kazanç olacaktır. “dedi.

300 girişimcinin kendi el emeği ve göz nuru ile yapmış olduğu yiyecek ve giyeceklerin satışının gerçekleştirildiği etkinliğin kadınların aile bütçesine bir katkının göstergesi olduğunu da kaydeden Akyol, “Ülke olarak tasarruf tedbirlerine riayet etmemiz lazım. Bizlerde toplum olarak komplesklerden vazgeçmemiz gerektiğine inanıyorum. Sanki yabancı mallar çok daha kaliteliymiş gibi bir algı var. Aslında öyle değil. Bizim gerek tekstil noktasında, gerekse savunma sanayi ürünlerimiz olsun, bizim ürettiğimiz malların daha dayanıklı, daha kaliteli olduğu, süreklilik anlamında ve dayanıklılık konusunda çok daha insanlara hem ekonomik anlamında, hem kullanım anlamında da kolaylık sağlamaktadır” dedi.

 

Yorumlar kapatıldı.