Son güncellenme :23.10.2018 17:33

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, SİYASET > AHMET CİN, “GENEL MERKEZİMİZİN VERECEĞİ HER GÖREVE HAZIRIM”

23.10.2018 Sal, 17:33

AHMET CİN, “GENEL MERKEZİMİZİN VERECEĞİ HER GÖREVE HAZIRIM”

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndaki makamında Pendikli basın mensupları ile biraraya gelen İl başkanvekili Ahmet Cin, yürütülen çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulunduğu toplantıda, kendisiyle ilgili yöneltilen belediye başkan aday adaylığı sorusunu “Makama değil, takdire tabiyiz. Allah’ın izniyle parti genel merkezimizce takdir edilen her vazifeye hazırız.” ifadesiyle yanıtladı.

Açıklamalarına 24 Haziran seçimlerinde elde edilen başarıyla ilgili bilgi vererek başlayan Ahmet Cin, “24 Haziran seçimlerinde ilk defa yüzde 50 üzerinden oy alarak büyük bir başarıya imza attık.  AK Parti’de seçim yok diye faaliyetleri durmuyor. Yerel seçimler ile ilgili çalışma yapmaya başladık. Teşkilat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Başlattığımız bir çalışmayla mahalle başkanlarımızın büyükşehirlerde ve iştiraklerde veya kamu kurumlarında çalışmaması ilgili ilkesel bir karar aldık ve bunu uygulamaya başladık.” dedi.

“İSTANBUL’DA 959 TANE SEÇİM İRTİBAT BÜROSU KURULACAK”

Yerel seçimler ilgili olarak yeni bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Ahmet Cin, “40 bin civarında teşkilat mensubuyla seçim sürecine gireceğiz. İstanbul’da 30 bin sandık var. Bu sandık başkanlarını belirlenmesiyle ilgili çalışmalar yapmaya başladık. Kasım ayında İstanbul’da tüm sandık başkanları belli olmuş olacak. Ayrıca yerel seçimlerde İstanbul’un tüm mahallerinde seçim irtibat bürosu kurulmasıyla ilgili bir karar aldık ve bu konuda çalışmaya başladık. Bu çalışmalarla yerel seçimlere hazır hale gelmiş olacağız kasım başında aday adaylığı müracaatları başlayacak. Kasım ortalarında temayül yapılacak. Muhtemelen aralık ayı başında büyükşehir belediye başkan adayımız belli olacak. Daha sonra belediye başkan adaylarımız belli olacak.” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARININ HUKUKUNU KORUMAMIZ LAZIM

Belediye başkanlarımızdan devam edecek veya etmeyecek olanların hukukunun koruması gerektiğini düşündüğünü ifade eden Cin, “Bizim belediye başkanlarımız gerçekten çok başarılılar. AK Partili belediye başkanlarımızın en az hizmet yapanı, CHPli belediyelerin en iyi belediye başkanlarından iyidir. AK Parti genel merkezi tarafından, görevine devam edecek veya etmeyecek olan belediye başkanlarına uygun bir lisanla mesaj verilmeli diye düşünüyorum. Sonuç itibariyle herkes nefis sahibi, aday adaylığı söz konusu. Şahsi olarak bunun biran önce açıklanmasını umuyorum. Bu görüşümüzü parti üst yönetimine kısmen ilettik. Bu konuda genel başkanımız genel merkezimiz nasıl bir yönetim izler bilemiyoruz” diye konuştu.

ADAY BELİRLEMEDE 5 ÖNEMLİ KRİTER

Aday belirleme noktasında AK Parti’nin 5 önemli kriteri olduğunu Bu kriterler doğrultusunda en fazla oy nasıl alırız üzerine çalışmalar yapıldığını aktaran Cin kriterleri şu şekilde sıraladı; Kibirli olmamak,  Adil olmak, Ehliyetli olmak, liyakatli olmak ve Sadakatli olmak”

ALLAH’IN İZNİYLE TAKDİR EDİLEN HER VAZİFEYE HAZIRIM

Basın mensuplarının ‘Ahmet Cin Pendik belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulunacak mısınız? sorusunu da içtenlikle cevaplayan Cin; “Teşkilatımızın bir kararı var. Teşkilatta görev alan teşkilat mensupları genel merkezle istişare etmeden görevinden istifa etmesi ve adaya adayı olması istenmiyor. Ahmet Cin, 30 yıldır bu işin içinde. Şimdiye kadar hiçbir görevi de kendisi talep ederek bir yere gelmemiştir. Bundan sonra da gelmeyecektir. Genel merkez şu görevde devam etmenizi istiyoruz derse, o görevde bulunuruz. Takdir edilen her vazifeye hazırız. Makama değil, takdire tabiyiz. Allah’ın izniyle takdir edilen her vazifenin hakkını veririz” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapatıldı.