Son güncellenme :18.02.2019 17:09

Kartal’da 7/24 açık Muallim Cevdet Kütüphanesi açıldı

7/24 açık olacak Muallim Cevdet Kütüphanesi, Kartal’da, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek katılımıyla gerçekleşen bir törenle hizmete açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), ilk kez Atatürk Kitaplığı’nda başlattığı “Hiç Kapanmayan Kütüphane Projesi” kapsamında, Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğüne bağlı Kartal Muallim Cevdet Kütüphanesi, İstanbullulara 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başladı. Açılış programına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve beraberindeki heyet katıldı.

Kalın: “Türkiye’de kitap okuma sayısı katlanarak artıyor”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 7 gün 24 saat hizmet verecek olan Muallim Cevdet Kütüphanesi’nin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Bizim Kültürümüz ve medeniyetimiz okuma üzerine kuruludur. Dünyanın neresine giderseniz gidin, okumak bu dünyadaki varlığımızı anlamlandıran en önemli eylemlerden birisidir. Bunun için de kitapların, kütüphanelerin, kıraathanelerin olması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu millet kıraathaneleri seferberliği ile inşallah Türkiye’de yeni bir okuma seferberliği başlatılıyor. Türkiye’de geçmişe göre çok farklı alanlarda, dillerde ve disiplinlerde yeni kitaplar basılıyor. Bunlar dağıtılıyor. Bu tür mekanlar bize daha iyi işler yapmamız için yeni fırsatlar sunuyor” dedi.

Yorumlar kapatıldı.